Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kod mene je maaalkice drugačije - nema paradajza i sira:

 

8 velikih paprika (ili više manjih), taman tolikih da gusto napune tepsiju

oko 1kg patlidžana

3 čena bluka

7-8 inćuna

šaka kapara

šaka crnih maslina

kašika pinjola

veća veza peršuna

hleb iseckan na kockice, osušen

so, biber

 

 

 

patlidzan na kockice oko 1cm, posolis i ostavis da se cede. paprikama odseces kapicu, ocistis sve od semena i bacis u tiganj na oko 1cm ulja da se proprzi sa svih strana.

patlidzan dooobro ocediš, rasiris na neku povrsinu i poprasis lagano brasnom.

u tiganj stavis malo mulja i 3 pritisnuta cena bluka da pozuti i pusti aromu, pa ga izvadišiš sa strane. rknes u to patlidzan, przis to 10-15 minuta, mesas cesto jer je dosta suvo.

u tiganj sad opet malo mulja, pa na njega bacis 7-8 incuna da se istope, usitnis varjacom. onda dodas saku kapara, doooobru saku crnih seckanih maslina, supenu kašiku avanizovanihtm pinjola (ja moje istučem ljudski, ne samo da napuknu, ne baš u pastu, ali skoro).

kad se to proprži, dodaš jedno 200gr osušenog hleba, iseckanog na kockice, propržiš još minut-dva. ugasiš vatru, dodaš patlidžan, dobro promešaš, poklopiš i ostaviš desetak minuta.

kad se prohladi, dodaš onaj beli luk, protisnut, i šaku sitno seckanog peršuna.

promešaš dobro i puniš paprike.

 

poređaš u tepsiju, zaliješ sa malo mulja i vrlo malo vina, u rernu na 180 na pola sata - 40 minuta.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

ajvi, kako sa tim belim lukom na poslu? ja bih ga rado pravila za dorucak, ali se plasim zbog bluka...jel moze bez njega? i da, sta bi bilo najbolje kao zamena za jaja? hmhmhmhm....

Edited by nezvanova
Link to comment

ajvi, kako sa tim belim lukom na poslu? ja bih ga rado pravila za dorucak, ali se plasim zbog bluka...jel moze bez njega? i da, sta bi bilo najbolje kao zamena za jaja? hmhmhmhm....

 

 

naravno da moze bez belog luka,zacini su opcioni i po ukusu (mada na mom poslu to nije problem)..nemam pojma sta bi bila zamena za jaja ali ja sam parmezan menjala sa bilo kojim sirom koji sam imala u frizideru(trapist,kackavalj) a juce sam napravila i bez sira samo karfiol,zacini,jaja i naseckala sam malo slaninice..moze se naseckati i maslina...

Link to comment

bas sam sebi ugodila danas...paravila supicu sa raznim povrcem - secerac, sargarepa, celer, brokoli, persun +miso, peceno povrce u rerni (sargarepa, cvekla i bundeva) prelivene onim cmljinim sircetom od nara, maslinovim, malo soli. zatim, salata od rukole, pecene bundeve, tostiranog oraha, posoljena, prelivena opet sircetom od nara i maslinovim uljem. i plus pecena kozija feta sa susenim paradajzom i belim lukom :-) 

Link to comment

drugi put u životu pravim podvarak. prvi put je bio odličan ali se ne sećam tačno koliko dugo sam ga kuvala. znam samo da je zaboravljen dugo pućkao na šporetu.  da li je dovoljno sat i po kuvanja i posle pola sata u rerni?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...