Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kosti sam isekao. Kad se baci na vrelo odlično se isprže. A repovi i peraja su spektakl kako su krcavi. Probaj. Ja sam samo posolio, kukurzno brašno vodeničarsko i malo aleve

Link to comment

Kad naletim, hocu. Klen isto vazi za ribu koja nije bas pogodna za przenje, pun je kostiju ali ako ga isti dan(citaj odmah) po ulovu spremis slicno ovoj tvojoj mrene i nije tako los

Link to comment

baking again, posle milion godina. stres terapija, ćutim i pravim.

ovog vikenda - apple pie turnovers i kolač od urme što ga još davno mis modesti kačila.

Link to comment

Kad naletim, hocu. Klen isto vazi za ribu koja nije bas pogodna za przenje, pun je kostiju ali ako ga isti dan(citaj odmah) po ulovu spremis slicno ovoj tvojoj mrene i nije tako los

 

jeste klen ima onu sitnu Y kost zbog koje riba treba da se majstorski zasece na par mm da bi je vrelo ulje pohrskavilo se smanji opasnost od ostajanja u grlu. medjutim meni je ukus mesa klena (a jeo sam ga samo iz jasenice, pritoke morave) jedan od lepsih kada je u pitanju recna riba, cisto je i nema nikakvih povlacenja na zemlju, mulj i slicno. 

 

jednom me u turskoj prijatelj vodio da vidim selo koje se zove belgrad ciji su prastanovnici bili dovedeni iz beograda da se bave navodnjavanjem (u smislu izgradnje polja gde ce se gajiti pirinac i slicne kulture koje rastu pod vodom). tamo smo jeli njihovog klena kog sam upamtio kao najboljeg u zivotu, milimetarski tacno zasecen i ispecen hrskavo spolja, mekano unutra, lici na ono sto se radi sa deverikom na dunavu samo bolje. meso klena inace voli da se posoli par sati ranije pre przenja, nekako ga impregnira.

 

sa druge strane mrena ima jedan karakteristican miris koji sam upamtio iz detinjstva i koji ne volim ali je ona je sto se tice kostiju bolja od klena. barem ove iz jasenice :=)

 

kad smo kod mrene moj poznanik nedavno voblerisao duboko za soma na savi a digao mrenu od 3kg.

Link to comment

puparuoli mbuttunati

Jel' pečeš i ljuštiš paprike, ili puniš nepečene, kao punjene paprike classic? Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Piši recept polako

ostavljao neko ovde yutjub cuvenog mima, ali ja malo drugacije, pa evo:

 

patlidzan na kockice oko 1cm, posolis i ostavis da se cede. paprikama odseces kapicu, ocistis sve od semena i bacis u tiganj na oko 1cm ulja da se proprzi sa svih strana, kapice takodje. slobodno u manji tiganj, jednu po jednu, ionako treba da se prohlade posle. na cetvorku, koliko da svuda dobiju pokoju tamnu mrlju. izvadis u ciniju u kojoj ces kasnije da ih peces u rerni, da sok ostane tu. papriku sam imao samo onu veliku debelokozu iz holandskih plastenika, ako je domaca tanka babura sve ovo i ne mora da se radi...

patlidzan isperes, prosusis koliko se moze, pa rasiris na neku povrsinu i poprasis lagano brasnom. ostavis jos malo da stoji, za to vreme iseckas dosta svezeg persuna, malo origana, iseckas komad provolonea (ili mocarele, a moze i rikota), oljustis i iseckas paradajz i nekoliko cenova bluka.

e sad u tiganj stavis malo mulja i pritisnut cen bluka da pozuti i pusti aromu, pa ga bacis. rknes u to patlidzan, pustis da upije ulje, pa dodas i paradajz. przis to 10-15 minuta, mesas cesto jer je dosta suvo. kad ti je ok, izvadis i ostavis da se prohladi. u tiganj sad opet malo mulja, pa na njega bacis 5-6 incuna da se istope, usitnis varjacom. onda dodas saku kapara, saku seckanih maslina. kad to malo omekne dodas dve-tri kasike prezli, persun, origano i saku pinjola (ja volim da ih malo istucem u avanu, koliko da napuknu). ako treba dodas jos malo mulja, posolis, pobiberis, dodas dva cena sitno seckanog bluka. sjedinis sa patlidzanom, paradajzom i sirom i izmesas. napunis tom smesom paprike, na svaku pospes kasicicu-dve rendanog pekorina i poklopis kapicom. posto meni obicno bude visak smese za punjenje :D onda poredjam paprike uz zidove tepsije a ostatak smese stavim u sredinu i zalijem sa malo koncentrata paradajza razmucenog sa malo vode (preko njega ne stavljam pekorino, videces posle zasto).

u rernu na 160 recimo jedno 45 minuta, to sad zavisi od paprika... cim izvadim, dok je jos vruce premazem onu smesu u sredini casom grckoj jogurta (nisam imao, posluzio dobro i krem-fres) u koji sam ispasirao dva cena bluka i dodao malo mirodjije i persuna. totalno turkische, al jebi ga, to je ta fuzija -_- 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...