Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kod mene u kuci ovaj humus od graska bio hit al ga nikad vise ne napravismo iz nekog razloga.

Ja ga pravim redovno, a primio se i onaj od cvekle, sa one tvoje čuvene sličice sa tisuću humusa...

Link to comment

skuvala: gulash, njoke, beli sos, karfiol, zdinstala paprike. koja sam ja meni kraljica, sad necu kuvati do ponedeljka. ili mozda malo vecheras ^_^

Link to comment

djeci da pojedesh sram te bilo :lolol:

 

 

znash, to treba da bude obrnuto. mi kod tebe. ne ti kod nas! ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam kako vi, ja kad kuvam supu uvek improvizujem. danas cistila frizider, prvo proprzila praziluk, mladi luk, ljubicasti (i uvek ostavim da se neki luk zacrni), sargarepu i krompir, onda zalila kipucom vodom, nije je bilo previse, kocka, 15 min. probala da vidim ocu l pasirati ili necu, pasirala, probala. dodala kurkumu i kokosovo mleko. divna je.  

za supu je lako, no sto sam napravila kolac od sargarepe sto sam isto ubedjena da umem da improvizujem, a inspiracija mi proja, moze covek da se igra, tesko ce da promasi, to bi vec mogao biti problem. al ko ne proba nece znati, eno ga, pece se. 

Link to comment

svidja mi se, evo recept: 3 jaja, pola kile rendane sargarepe, dve rendane jabuke, odokativno 5 spice i jos cimeta, odokativno agavin sirup (il med il javorov ili secer), pola solje (moja je 0.187l) maslinovog ulja, solja speltinog, pola solje heljdinog brasna (jer sam ta imala u kuci, sledeci put cu dodati jos pola heljde), osamdesetak grama grubo mlevenog pecenog lesnika, kasicica i po sode bikarbone (nisam imala prasak za pecivo), malo soli. 180 stepeni, 45 minuta. pravila sam i premaz od grckog jogurta i lemon krda, slaze se, al ne treba, onda se manje oseti plemeniti ukus testa. 

Link to comment

svaka čast cmrlj  :thumbsup:

 

ja sam nešto izgubila volju za spremanjem, sada me čeka slava i već me hvata muka  :cry:

nemam volje da nešto menjam, a dosadilo mi uvek isto to oko slava  :wacko:

 

ajd' nek neko baci ako ia dobar recept za nekakvu slanu tortu ili sl, mada to nešto i ne volim, ali sve se nešto mislim da mora da postoji dobar recept

Link to comment

svidja mi se, evo recept: 3 jaja, pola kile rendane sargarepe, dve rendane jabuke, odokativno 5 spice i jos cimeta, odokativno agavin sirup (il med il javorov ili secer), pola solje (moja je 0.187l) maslinovog ulja, solja speltinog, pola solje heljdinog brasna (jer sam ta imala u kuci, sledeci put cu dodati jos pola heljde), osamdesetak grama grubo mlevenog pecenog lesnika, kasicica i po sode bikarbone (nisam imala prasak za pecivo), malo soli. 180 stepeni, 45 minuta. pravila sam i premaz od grckog jogurta i lemon krda, slaze se, al ne treba, onda se manje oseti plemeniti ukus testa. 

sredila malo, za nas mashinske inzenjere. vecheras pravim. nemoj vishe ovo da radish :lolol:

 

cmrljin kolach od shargarepe i (skoro) svega

-------------------------------

3 jaja

1/2 kile rendane sargarepe

2 rendane jabuke

odokativno 5 spice i jos cimeta

odokativno agavin sirup (il med il javorov ili secer)

1/2 solje (moja je 0.187l) maslinovog ulja

1 solja speltinog brasna

1/2 pola solje heljdinog brasna (jer sam ta imala u kuci, sledeci put cu dodati jos pola heljde)

80 g grubo mlevenog pecenog lesnika

1/2 kasicica i po sode bikarbone (nisam imala prasak za pecivo)

malo soli

------------

180 stepeni, 45 minuta

------------------------------

premaz od grckog jogurta i lemon krda, slaze se, al ne treba, onda se manje oseti plemeniti ukus testa.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...