Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

jel' i ti kuvas cufte u paradajz sosu? juce mi koleginica objasnjavala kako se to pravi i bas sam mislila mojim momcima da pravim tako...mnogo je dobro sto je bez przenja, rekla bih :)

ja napravim smesu od crnog/belog luka/šargarepe/bio začina/mrvica kumina/bibera (malo, po želji) i jednog jajeta i malkice pirinčanog brašna, sve to dobro izmuljam i ostavim da stoji pola sata u fridžu (ove na slici su od junetine, ne dodajem svinjetinu) napravim ćufte i stavim ih na pek papir bez ulja i pečem nekih 20 min na 200c, onda ih u śerpi nalijem paradajz pireom, može i malo svežeg, dodam soli, malo vode i mrvu šećera, to se krčka još nekih 15/20 min na tihoj vatri, stavim malo maslinovig ulja i iseckanog peršuna i to je to. svi kažu da su ukusne, kuća ne smrdi na prženje i ne mora se ribaju ni šporet ni pleh :):):)

 

(luk, šargarepu itd. sameljem u blenderu pa onda pomešam sa mesom, ovo sve može bude i sa mlevenim pilećim belim i isto je super)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

Svakako, ali, ovde je poenta da ih pustiš da zagore sa jedne strane. Zajeban deo je ne dozvoliti da zagore previše. Potrena je samo po jedna crna tačka na ćufti.

 

Once you go black you never go back

moja keva u zivotu nije uspela da napravi knedle za supu (one od griza)

ja ih usvrsila

ne lezi vraze, deca, i moje i od brata, hoce samo babine kamene knedle, normalne ne valjaju

a najveci udarac ikada, ikaadaa...`lepsi je spanac u vrticu`

ma, znas kad cu da kuvam, nikad! nezahvalnici nijedni

Link to comment

ja volim kelj i volim i pravim i knedle.. moja sestra voli te "tvrde"

i sada mi se jede spanać - aaaaaaaa

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam za svezi, nisam pravio nikada sem jednog improvizovanog pokusaja sa nekim ostacima sto smo odmah iskoristili za neke bruskete

 

od zutog suvog graska je super ali nije humus, skroz je drugaciji recept, ne ide tahina. mislim moze da se stavi ali je generalno laksi i ja to jako volim da jedem leti u grckoj. skuvan zuti suvi grasak sa glavicom crnog luka i par cenova belog, bz bz u blenderu sa solju i maslinovim uljem, ko voli doda origano iako ja ne bi (nije pitanje ukusa), odozgo nabacis malo presnog crnog luka, milina.

 

evo je na slici levo u alu posudici, limnoski kalataki sir dodat radi zagrevanja inace ne ide

 

14040179_10153909829057643_6287623537440

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...