Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ne volim ribu pa mi verovatno ne bi legao ukus pojedinih. Sto se tice izgleda all i can say is

 

 

Kad ovako dobro izgleda zrtvovao bih se da probam i te sa ribom.

Edited by katamaran
Link to comment

juneca rebra su od juce bila u suvom rabu od paprike,svih boja bibera,kumina,kajenskog papra,belog luka,soli,malo ruzmarina

i onda sam ih stavila u rernu pod foliju i prelila sosom od kuvanog paradaiza,balzamika,malo mulja i kesicice dzema od kajsija..posle dva sata sam odasula sos sa dna i nasekla sargarepu,cveklu i kropiric,vratila na jos oko sata..videcu koliko,kontam posle pola sata cu otkopiti i videti

 

odasuti sos je brutalan..malo cu ga ukuvati i zgusnuti.

Link to comment

juneca rebra su od juce bila u suvom rabu od paprike,svih boja bibera,kumina,kajenskog papra,belog luka,soli,malo ruzmarina

i onda sam ih stavila u rernu pod foliju i prelila sosom od kuvanog paradaiza,balzamika,malo mulja i kesicice dzema od kajsija..posle dva sata sam odasula sos sa dna i nasekla sargarepu,cveklu i kropiric,vratila na jos oko sata..videcu koliko,kontam posle pola sata cu otkopiti i videti

 

odasuti sos je brutalan..malo cu ga ukuvati i zgusnuti.

pravis dzem od junecih rebara?

Link to comment

oodlicna rebra ispala  :P  :P

 

 

ustvari su ta rebra prilicno idiot proof jelo i nema sanse da se zeznu-natrljas zacinima i zaboravis 3sata u rerni..mudrost

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Smudj u /pravom sa pijace/ mileramu, moj kucni pesto, pekarski krompir i hladan paradajz. Smudj u mileramu je odlican recept> smudj srednje velicine smestiti da lepo legne u uzu tepsiju, tri decilitra milerama /mora onaj pravi, domaci jer nije isti ukus i potrebna je ta mlecna masnoca/, malo razblaziti sa dve/tri kasike vode, naseckati saku persuna i posoliti pa preliti preko smudja, odgore iscediti jedan ceo limun i dodati malo na krupnije mlevenog bibera. Sve to strpati u rernu dok mileram se ne zgusne i dobije koricu i riba se ne ispece, proveriti povremeno. Ovako pecen smudj je fenomenalan, socan, ne presusi se, probajte. :)

Edited by hansolo
Link to comment

Zvuči super. 

 

Ortak mi rekao da je u ribarnici u kraju pazario oslića sa parazitima i da na pecanju redovno uhvati smuđa sa crvićima. Što znači da treba proveriti kupovinu.

Link to comment

E to sa parazitima....

Jel njih ubija termička obrada, tj. ako se ne pregleda redovno kad se kupuje ili se kupuje spremljeno...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

taj parazit postoji oduvek, nekad ga ima manje, nekad više. pre neku godinu ga je bilo u svakoj drugoj grabljivici (štuka, som, smuđ), a ove godine nisam naleteo ni na jednog

 

ubija ga termička obrada i nije opasno ni na koji način - slobodno jedite ribu, ali nemojte da jedete suši ili karpaćo od smuđa koji nje proveren (a i zašto biste?)

 

ako želite da budete sigurni, pregledajte ribu, iznutra po stomaku, to se vidi golim okom

 

koliko znam, na našim prostorima nikad nije zabeleženo da se ikada neko inficirao time. zaraza od te vrste parazita kod ljudi pojavi se otprilike jednom u deset godina, kod svega nekoliko ljudi u Aziji, odnosno u Japanu (razlog je očigledan)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...