Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

a ti si Bujo od onih koji tvrde da je burek samo s mesom?

 

Ma, skroz naprotiv, al' znam takve.

 

Kako iznervirati Bosanca u tri reči?

 

:D

 

Probao, funkcioniše.

 

:lolol:

Link to comment

Ma, skroz naprotiv, al' znam takve.

 

Kako iznervirati Bosanca u tri reči?

 

:D

 

Probao, funkcioniše.

 

:lolol:

 

znam i znam da radi :lolol:

Link to comment

nije, samo ima visoko čelo. 

 

ali je debo i ima bradu :cry:

 

ja sada zavrsio sa pripremom pastrmke, cepam je negde tamo oko 16h + pomfrit.

 

za ove sto jedu-vole ribu, jel ste jeli pastrmku ukrstenu sa lososom. uglavnom je nema jer je dz, ali je strava! kada naletim na istu obavezno je pazarim. nauljim je sa muljem, natrpam u nju bluk, persun i moon lee i bacim u rernu na rostilj.

Link to comment

ali je debo i ima bradu :cry:

 

ja sada zavrsio sa pripremom pastrmke, cepam je negde tamo oko 16h + pomfrit.

 

za ove sto jedu-vole ribu, jel ste jeli pastrmku ukrstenu sa lososom. uglavnom je nema jer je dz, ali je strava! kada naletim na istu obavezno je pazarim. nauljim je sa muljem, natrpam u nju bluk, persun i moon lee i bacim u rernu na rostilj.

to je samo prerasla kalifornijka i obicno je premasna, ali ako je dovoljno dugo tishtis u relni valjda moze da bude ok

Link to comment

kako mislis premasna? kupovao sam je do sada nekoliko puta, jos je dobro namuljim unutra. kada to ne bih uradio, ili kada ne bih stavljao zacine [moonlee, itd..] bilo bi prilicno suvo. mene boja unutra i meso uzasno podseca na lososa.

 

edit: u rerni na 220 15min. jedna strana i 15min druga.

 

edit2: saran je mastan [poredjenja radi, volim sarana btw] i nikad ne bih mogao da stavim ove dve ribe u poredjenje, tj. nema nikakvog smisla. kao sto sam napisao, kada ne bih stavio u ovu sve ono, bila bi suva kao suvi vrat.

Edited by hoffnung
Link to comment

ali je debo i ima bradu :cry:

 

 

 

Al' oslabio sam desetak kilograma.

A kad obrijem bradu, biću još par kila  lakši.

A možda obrijem glavudžu a ostavim bradu, to bih baš voleo, izgledalo bi kao da mi je glava naopačke.

Link to comment

Al' oslabio sam desetak kilograma.

A kad obrijem bradu, biću još par kila  lakši.

A možda obrijem glavudžu a ostavim bradu, to bih baš voleo, izgledalo bi kao da mi je glava naopačke.

 

ne znam da li znas ko je aca iz destilacije mozga, sada sam pokusao da nadjem neku njegovu fotku na google, ali nisam imao srece. uglavnom je on furao taj fazon i super mu je stajalo. ako ga znas iz grada, onda znas na koga mislim.

Link to comment

kako mislis premasna? kupovao sam je do sada nekoliko puta, jos je dobro namuljim unutra. kada to ne bih uradio, ili kada ne bih stavljao zacine [moonlee, itd..] bilo bi prilicno suvo. mene boja unutra i meso uzasno podseca na lososa.

 

edit: u rerni na 220 15min. jedna strana i 15min druga.

 

edit2: saran je mastan [poredjenja radi, volim sarana btw] i nikad ne bih mogao da stavim ove dve ribe u poredjenje, tj. nema nikakvog smisla. kao sto sam napisao, kada ne bih stavio u ovu sve ono, bila bi suva kao suvi vrat.

 

ako ti tako kazes.

ja sam uzeo jednom i jednom zena i oba puta je bila premasna, tj. lepo se vidi (I oseca) masnoca na paufleku™. a kad kazem prerasla mislim da su to ili primerci koji su ostavljeni ko maticni u ribnjaku pa kad su odradili svoje poslati na klanje ili su jednostavno izbegli zetvu™ pa prerasli konzumnu meru (300-500 gr). i ne znam odakle bi uopste doslo do ukrstanja lososa i pastrmke kad se kod nas losos ne uzgaja, a losos-pastrmka kako je ovde prodaju prosto ne postoji kao vrsta..

Link to comment

u pravu si za ovo da nije ukrstana, sada sam procitao:

 

 

Losos pastrmka (3) Iako
ima ovo ime, s pravim lososom nema nikakve veze. To je obicna kalifornijska pastrmka kojoj je u ishrani dodat karotin, kako bi imala primamljivije crveno meso.

 

ali sto se tice masnoce, ja do sada nisam imao takav primerak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...