Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

dok slusam put svile, ivanu komadinu, divan putopis iz atine i s'agapo, ja zgotovila i turila u rernu neki modifikovani melanzane alla parmigiana, posto sam stavila i tikvice u taj slozenac...stavila i malo sampinjona u sos od paradajza, da ''pojacam'' ;-) i da, opet pravila krambl sa breskvama, jabukama, visnjama, tresnjama i kupinama...tj sve sto je vec moralo da se pojede iz frizidera. eto, uskoro vadim iz rerne pa kad moji dodju sa kupanja, bice rucak na stolu :-)

Link to comment

dok slusam put svile, ivanu komadinu, divan putopis iz atine i s'agapo, ja zgotovila i turila u rernu neki modifikovani melanzane alla parmigiana, posto sam stavila i tikvice u taj slozenac...stavila i malo sampinjona u sos od paradajza, da ''pojacam'' ;-) i da, opet pravila krambl sa breskvama, jabukama, visnjama, tresnjama i kupinama...tj sve sto je vec moralo da se pojede iz frizidera. eto, uskoro vadim iz rerne pa kad moji dodju sa kupanja, bice rucak na stolu :-)

 

Stavi sliku :cry:

Link to comment

:-) 

evo, fotki (premda ni krambl a ni ovaj slozenac od patlidzana i tikvica nisu bas nesto ''fotogenicna'' jela - nema preseka a ni jasne strukture... ali sto su ukuuuusniiiii ;-)

 

UnZUYNX.jpg

 

651u8WR.jpg

 

uA8LoKE.jpg

 

UaPzjVy.jpg

Link to comment

E! :mad: Ja sam se rodio tako, samo mi nisu dali da se razmašem™.

Skuvao neku organik-bio-zdravu pastu, spržio kinesku mešavinu povrća i dodao crveni pasulj.

Super ručak za 20 min.

Link to comment

dok slusam put svile, ivanu komadinu, divan putopis iz atine i s'agapo, ja zgotovila i turila u rernu neki modifikovani melanzane alla parmigiana, posto sam stavila i tikvice u taj slozenac...stavila i malo sampinjona u sos od paradajza, da ''pojacam'' ;-) i da, opet pravila krambl sa breskvama, jabukama, visnjama, tresnjama i kupinama...tj sve sto je vec moralo da se pojede iz frizidera. eto, uskoro vadim iz rerne pa kad moji dodju sa kupanja, bice rucak na stolu :-)

 

Put svile omiljena emisija dugi niz godinica, divno da znam nekog ko isto slusa! :heart:

Link to comment

eto, ima nas :-) i ja je obavezno slusam...predivni su putopisi, predivan ivanin glas, uglavnom sjajna muzika /nekada se desi da mi muzika iz nekih krajeva bas ne ''legne'', ali to je zaista retko/ i proleti tih sat vremena...

i meni je drago da nas ima obozavalaca, tako da i tebi ide  jedno :heart:

Edited by nezvanova
Link to comment

Ивана је стварно сјајна, много сам занимљивих ствари сазнала из њене емисије,на пример  нисам раније знала за ребетико!

Видим по твом нику да нам омиљен исти писац.

Ево да приложим и ја један прост рецепат за тзв.посне чварке.130378310_Slika1584.jpg

Link to comment

Сори, пожурила :isuse: 

Овако узмеш око 200гр сојиних комадића, ставиш у шерпу и налијеш водом да огрезну, додаш главицу исецканог црног лука.

Пустиш да проври па лагано куваш једно десетак минута.Када видиш да је соја мекана, одлијеш у цедиљку и пустиш да се охлади.

За то време направиш  мешавину свих зачина које волиш, додаш брашна и алеве паприке и воде да маса буде густа као за палачинке, можда мало гушћа.Убацујеш охлађене комадиће у масу па кашиком (значи по више комадића одједном) то бациш на врело уље.Пустиш да порумени.

Испржене комадиће соје прелијеш соком од лимуна.Њупаш одма, као пробаш јел ваља и ождереш се. :lolol:

Link to comment

Овде сам открила цео рецепт, али неки су пробали и нису могли да погоде од чега су чварци.Углавном су сумњали на рибу.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...