Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

joj bre otkud znam..ajd da kazem  da mislim da je to oko 4kasike semenki (mislim da sam jednom merila)..ali ok je i sa kasikom manje-vise..

 

 

znaci da ne izlazim vise ovde bez egzaktnih mera?..kao da ce to iko ikada praviti...

Edited by ivy
Link to comment

ama bre mene zanima u kakvom mlinu melješ semenke  :lolol:

 

daj sliku

 

i što pa ne bih pravila takav hleb ?

 

u svakom slučaju, zvuči mnogo bolje od onih lchf hlebova što su kao kore za torte, samo slane

to mi skroz bzvz, ne želim orahe bademe i sl u hlebu 

Link to comment

jel ti je to onaj mlin što ide kao dodatak blenderu? razmišljala sam da kupim jedan takav, pa ako radi i za ovo tvoje onda super

Link to comment

moj je elektricni mlin za kafu ..Clatronic,bio je najeftiniji u radnji
 
ovakav
 
30315-autoxauto.jpg

 

 

 


u svakom slučaju, zvuči mnogo bolje od onih lchf hlebova što su kao kore za torte, samo slane
to mi skroz bzvz, ne želim orahe bademe i sl u hlebu
 
 
to ja nikad nisam radila,to mi je preskupo..a ovo sam sama nesto izmislila sto zbog cene sto zbog ,,neutralnosti,, sastojaka...skroz sam se opustila sto se tog alternativnog pecenja tice i ugl eksperimentisem u formuli jaje+semenke+psilium+sir/mileram
ali malo pravog kokosovg brasna je uvek super za slatkocu..i prasak za pecivo da suncokret ne pozeleni..i tako..
Link to comment

Pastu arrabbiata sa licno odgajenim papricicama. Svaki put je lutrija sta ce da ispadne sa random odabranim cilijima iz zamrzivaca.

Link to comment

Pastu arrabbiata sa licno odgajenim papricicama. Svaki put je lutrija sta ce da ispadne sa random odabranim cilijima iz zamrzivaca.

i ja cu veceras sa ovdasnjim smrt papricicama.

Link to comment

i ja cu veceras sa ovdasnjim smrt papricicama.

Javi ako saznas vrstu.

 

Bas bih probao sa smrt(habanero) papricicama al onda ovi svileni okolo ne bi hteli da jedu  <_<

 

Ovako slucajno stavim malo vise obicnih pa jedu i placu.

Edited by katamaran
Link to comment

Novih 14 litara sirupa od zove da bih napojio sve ale. Prvo ne mozes da ih nateras da probaju a posle napravi i meni...

 

Iako jos nisam ni potopio cvetove po ukusu sirupa mi se cini da sam usavrsio recept: 1L vode + Kg secera + kesica limuntusa+10 cvetova. Sto ce reci da za ovih mojih 14 litara sve to puta 7

Edited by katamaran
Link to comment

a sto sam skuvala decku pasulj iz konzerve  :lolol:  

 

izdinstala luk,stabljike celera,sargarepu sa listom lovora i slaninicom kad je omeksalo ubacila neki K plus smedji grah iz konzerve(klot kuvani smedji pasulj),zacinila so,biber,sitna paprika..ubacila beli luk..mnooogoo dobro,ko pravi  :ss1:

Link to comment

Novih 14 litara sirupa od zove da bih napojio sve ale. Prvo ne mozes da ih nateras da probaju a posle napravi i meni...

 

Iako jos nisam ni potopio cvetove po ukusu sirupa mi se cini da sam usavrsio recept: 1L vode + Kg secera + kesica limuntusa+10 cvetova. Sto ce reci da za ovih mojih 14 litara sve to puta 7

 

ja kao klinac nisam voleo zovu niakko, al sto sam matoriji sve mi se vise svidja

 

da li je neko pravio nesto od bobica? kolko kapiram i one bi trebalo da su ukusne

Link to comment

Ja se sećam komšinice, stara gospodja, govorila četiri jzika, jako dobra i fino blesava. 

Dolazila bi da mojima donese ili od njih da uzme sok od zove.

 

Sok od zove je bila šifra za rakiju. 

:s_w:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...