Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

:thumbsup: 

odlicni saveti, adame! ja jedem samo kozji sir i jogurt od mlecnih proizvoda, pa ce ovo biti jako zanimljiva novina na mom meniju :-)

Link to comment

Luda sprava je stigla 1990 god. iz Cehoslovacke :) i danas prvi put upotrebljena, zove se sunkovar ili nadoba k vyrobe sunky  :) zavisi jel ceski ili slovacki jezik.Moja je totalno retro,od aluminijuma a sada vidim da se prave od plastike sa sve termometrom.Za prvi put mi je ok mada trebao sam da secem meso sitnije, da se bolje veze a moram i termometar da kupim a ne napamet da kuvam (potrebna t je 80 C)Osim svinj.buta moze da se stave i pilece grudi, razni dodaci (biber u zrnu,masline,karanfilic,kapri..) vezbacu se ovih dana ;)

sunkovac01.jpg

Link to comment

Luda sprava je stigla 1990 god. iz Cehoslovacke :) i danas prvi put upotrebljena, zove se sunkovar ili nadoba k vyrobe sunky   :) zavisi jel ceski ili slovacki jezik.Moja je totalno retro,od aluminijuma a sada vidim da se prave od plastike sa sve termometrom.Za prvi put mi je ok mada trebao sam da secem meso sitnije, da se bolje veze a moram i termometar da kupim a ne napamet da kuvam (potrebna t je 80 C)Osim svinj.buta moze da se stave i pilece grudi, razni dodaci (biber u zrnu,masline,karanfilic,kapri..) vezbacu se ovih dana ;)

sunkovac01.jpg

 

 

kuuuullll

Edited by ivy
Link to comment

30aqngh.jpg

banana kruh po ovom receptu, evo ga, ladi se. umesto javora agavin sirup, manje no sto pise, dodala natopljene grozdjice, seckane urme i orahe. ako i ne bude valjao, bice zdrav :D

Link to comment

meni je suuper,mlecni hleb od semenki sa kimom

a recept sam izmislila usput,pravim cesto varijacije na temu,nekad lepinjice,nekad manje necega,nekad vise ugl odokativno..a ovaj je sad najlepse ispao u kalupu pa reko da se pohvalim :p

mislim da je ovaj put bilo ovako: oko 1 mlin mlevenog susama,1 mlin mlevenog suncokreta,jedno 3kasike pravog kokosovog brasna,3kasike ovsenih mekinja,1 kasika psyllium ljuspica,jedno 3kasike milerama i oko 1-2dl jogurta do zitke smese,so,pola praska za pecivo i malo kima...

Link to comment

pa mlevenje je najmanji problem..pecenje duze traje..ne bih znala,nisam nikad merila..meni je to brzo-samo smuckam sve i pecem..a pece se mozda 20-30-40min zavici od debljine..

 

 

i mislim da je bilo jedno 2 jajeta u receptu,zaboravih  :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...