Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Honorar nije stigao na vreme, vec dve nedelje praznim zalihe i konacno sve nestalo. Resila da odem u historiju sa stilom :) Izvadila ono lepo parce prasecih rebara ostavljeno od Nove godine za neku priliku /jebiga nije sa nasla, tuzno ovo prolece/.

 

5-6 rebara sa pratecim gornjim malim krmenadlicama i onim donjim slojevitim delom, izmarinirala, /limun, beli luk, neki ljuti sosic iz vrata frizidera, djumbir, paprika tucana/ stajalo od sinoc, bacila ne vreli tucani tiganj da se lepo zatvori i dobije bolju.U onu zemljanu posudu stavila meso, nalila malo vode i na slow pecenje sa folijom gore. Dva tri sata se kuvalo dok nije lepo pocelo skoro da se raspada.

 

Nasla u fridzu nekoliko mladih krompira, dve cvekle, dve sargarepe, jednu jabuku, papriku. Isekla sve na komade velicine kao za pekarski krompir, izvadila meso, izlila sos u tiganj, ostvaila na dnu malo, turila povrce, folija, u rernu dok nije povrce /sargarepa i cvekla, njima treba najduze/ postalo onako da je mekano ali jos uvek malo pruza otpor, otkrila i ostavila da se doprzi.

 

Izvadila povrce na tanjir, u zemljanu vratila meso da se zapece kora /hrstkava super/.

 

U medjuvremenu, dokuvala da se zgusne grejvi, dodala kaziku brasna, malo pavlake da ga ublazi, skuvala i procedila. i Napravila palentu sa malo preostalog milerama i grumen putera. 

Savrseno, pucam :). Ostalo i za sutra jos i komsinici malo odnela. 

 

Sad kad nema nista, tako napiucana otkravila frizider i zamrivac, oprala ih, ko novi su.  :))

Link to comment

pozdravljam taj optimizam kod oboje  :thumbsup:

 

moj muž često kaže da kad je največa frka, tad treba da se potroši, jer onda  i stigne nešto

zanimljivo da se to uvek i potvrdilo

 

ono. kad čovek stipsari, stisnu se i izvori prihoda

Link to comment

i kod mene danas rostilj. zamesio pljeske, spremio kobajice, upacovao pastrmke i skampe a ima i halumija i povrca za vegetarijance, tikvice, paprike, patlidzani. ima i neka finta s kozjim sirom koji se uvije u foliju s biljem i smiljem pa se tako s folijom baci na rostilj, sad krecem to da pravim. mislim da cu staviti suseno bilje (persun, bosiljak, origano) i tucane ljute, nadam se da ce biti dobro. 

Link to comment

kozjim sirom koji se uvije u foliju s biljem i smiljem pa se tako s folijom baci na rostilj, sad krecem to da pravim. mislim da cu staviti suseno bilje (persun, bosiljak, origano) i tucane ljute, nadam se da ce biti dobro. 

 

Beli kozji sir?

Kako je ispalo? Imas fotku? :)

Link to comment

sad ovo videh... bilo odlicno! fotke nemam, nestalo u rekordnom roku.

 

ja koristim ovaj sir  00012bc1-478.jpg

 

ovaj je bolji kad je termicki obradjen, rerna, tiganj, rostilj, sve radi.

 

ja bih probao beli kozji, samo bih mu dodao malo mulja. nije ista struktura ali ukus ne moze biti los. iseces na komade otprilike 2cm debljine i u foliju sa muljem i zacinima, zamotas fino i na rostilj. ne na prejaku vatru, sa strane, povremeno okrenes i ne moze biti lose. u pakovanje mozes bilje (bosiljak, origano i persun, moze ruzmarin, majcina dusica, sta volis) biber, tucanu ljutu, mulje.

 

inace, kad hocu da impresioniram goste, punim luk kozjim sirom pa zapecem u rerni. jako ukusno a i dobro izgleda na stolu! sir se izdrobi viljuskom (moze da se pravi razna mesavina), doda se mulja, bibera, zacina po volji i ljute paprike. ja ubacim bas dosta, volim kad je dobro ljuto. luk se ocisti, izdubi, napuni ovom smesom i u rernu na 180 na jedno 20-25 minuta. 

 

edit - em corav, em nepismen.

Edited by adam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...