Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ma radije ću ih izrendati pa u jaja i mleko, smorila sam se samo od čitanja vašeg opisa.

ma ne, bre, neuporedivo je. a prvo lepo sve uvaljas u brasno, samo provlacis kroz jaja i pljus na ulje. nije toliki problem kolika je uzivancija :)

Edited by aram
Link to comment

ma ne, bre, neuporedivo je. a prvo lepo sve uvaljas u brasno, samo provlacis kroz jaja i pljus na ulje. nije toliki problem kolika je uzivancija :)

+1

Link to comment

uvek je bolje na ploske. ali pohovani patlidzan je tri klase iznad pohovanih tikvica. :fantom:

 

 

Patlidžan je zakon.

Ja ga često samo uvaljam u brašno i bacim na teflonac s malo ulja. Posle na papir. Bude super.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Al', da znate za ubuduće, a ne ovako neobavešteni da idete u svet, od svih pohovanih djakonija najbolja su pohovana  pileća srca!

Link to comment

ma ne, bre, neuporedivo je. a prvo lepo sve uvaljas u brasno, samo provlacis kroz jaja i pljus na ulje. nije toliki problem kolika je uzivancija :)

 

 

+1

 

Nije pohovanje komplikovano.

 

Jedino ima posla oko pohovanja silećih prca, ali tu se trud višestruko isplati.

Link to comment

Ja bih to blanširao malo.

 

Nije pohovanje komplikovano.

 

 

Nije, no je prljavo i dismr, plus mora da se pazi i čisti.

Edited by ljakse
Link to comment

Kako pohujete sileća prca?

 

Tako, naživo?

 

 

Rasečeš po sredini da se otvore, očistiš, opereš, skineš žilicu i masnoću ako ima. Držiš minimum sat dva u marinadi od ulja, soli, malo karija i čega god ti još padne na pamet ali obavezno treba da ide majčina dušica.

 

E, onda temeljno pohovanje. Dobro uvaljati u brašno i i temeljno potopiti u jaja.

Glavna caka je da prilikom pohovanja srculence ne probije masu za pohovanje te tako svi sokovi ostanu unutra. Isto važi i za pohovanje pileće džigerice.

 

Inače, za dobro pohovanje jaja treba baš dobro umutiti, da se zapene a brašno valja da je tip 400 glatko ili čak ono za kolače.

Link to comment

dakle, ne bude žilavo? probaću, svakako

 

nego, kad smo kod pilećih unutrašnjih delova i naših keva i baba

 

po Banatu se jelo, dok je bilo domaćih pilića i koka po seoskim dvorištima, najbanalnije jelo od iznutrica

kad nedeljom ujutru koka položi život na oltar Žute Supe, baba uhvati krv, onda očisti iznutrice: srce, bubac, džigu, ona poluformirana žumanca i tanka crevca, pa samo sa malo masti, vodom i solju prvo sve izdinsta, a onda uprži da porumeni

 

kontam da nenaviklima ovo zvuči prilično bizarno, ali mi smo se kao klinci davili u tome, to je bio omiljen doručak kad odemo na selo kod baba

 

možda nezvanova zna o čemu pričam?

Link to comment

dakle, ne bude žilavo? probaću, svakako

 

nego, kad smo kod pilećih unutrašnjih delova i naših keva i baba

 

po Banatu se jelo, dok je bilo domaćih pilića i koka po seoskim dvorištima, najbanalnije jelo od iznutrica

kad nedeljom ujutru koka položi život na oltar Žute Supe, baba uhvati krv, onda očisti iznutrice: srce, bubac, džigu, ona poluformirana žumanca i tanka crevca, pa samo sa malo masti, vodom i solju prvo sve izdinsta, a onda uprži da porumeni

 

kontam da nenaviklima ovo zvuči prilično bizarno, ali mi smo se kao klinci davili u tome, to je bio omiljen doručak kad odemo na selo kod baba

 

možda nezvanova zna o čemu pričam?

+ židina (tako se kod moje babe na selu zvao prvi mladi mileram) i vruca pogaca.  huh :(

Link to comment

Podsetiste me sa pricom o tikvicama na Adamov recept i sad moram da iskopam taj post. Ono je bilo super.

 

edit: nasao

 


 
ja volim te tikvice na sirotinjski, kako je moja baka pravila, jelo se u mostaru zove buranija. iseckam tikvice na kriske, ubacim u kesu, sunem kasiku brasna i malo soli, prodrndam, bacim u nauljenu tepsiju, ispecem na rumeno, izvadim, sacekam par minuta pa prelijem kiselim mlekom sa izgnjecenim blukom (kao sto se zalivaju buredzici i mantije). za prste lizat.
 
Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...