Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nafilovao svinjski file jajima, preprzio na puteru, dodao pečurke i peršun. Na kraju sledi flambiranje sa burbonom, i malo sitni seckanog vlašća

e10c5c7347450b807698b4e0537504c4.jpg

Link to comment

juče: dobar dan - dobar dan... dajte sameljite mi... o!? repovi? koliko imate? dva komada? izmerite. aha, dajte oba.

 

i tako je tri kile repine sinoć metnuto u pekač sa dosta na hcmulju proprženog cluka, celerom i korenjem, dve konzerve pelata, par deci belog vina, biberima i mirođijama...

pa u rernu na 120 celu noć, pa jutros pojačao vatru i evo ga dovršavam na 180... miriše do ćoška.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ukusnost pohovanih tikvica obrnuto je proporcionalna patnjama dok ih praviš

 

ljubav i mržnja u jednom jelu

 

+1000

 

mislim da sam u ovih par nedelja jedno 3-4 puta krenuo da ih pravim, pa završio sa nečim drugim kad me uvati smor.

Link to comment

e pa nije bilo tako dok su nam ih mame i bake pravile!

 

Vaistinu.

 

@ ostali:

 

Sečene na ploške, tanke, ali uzdužne. Jbt, brašna, ulepljenih prstiju, mrvica, prosutih jaja, sto sudova, vrelog ulja, masnih viljuški... Kontam da neću skoro ponovo

 

Al' su stvarno rajski ispale, pa sa ovčijim kiselim mlekom sa gnječenim blukom i malo limuna, pa mnogo   :wub:

Edited by banatjanin
Link to comment

Uzdužne ploške tačno 3 mm debele, da šljonu na pola kad otpuste vodu posoljene. Pa onda drkanje uz prskanje, letenje brašna i skidanje grudvica sa prstiju posle 2 ture u tiganju.

 

Prezle ne stavljam, inače nisam ljubitelj (bude mi sve premasno), a ne treba mi još jedan stejdž drkališta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...