Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Fattoush konacno. Thanks to  a certain someone za sumak :)

 

Al sam zato morao da obidjem milion prodavnica da bih nasao dizon. Izgleda da nema nista vise od onih francuza ispod Tasa a nema ni onog Delezovog po Maksijima.

 

Jedva sam u Merkatoru ispod Beogradjanke iskopao neki u tubi.

Link to comment

Kupio sam svinjska rebarca, onako komad 15 x 15 cm, dakle nije svako rebro posebno. Dajte ideju kako je najbolje da to ispecem, koliko dugo i svi ti detalji.

Link to comment

Kupio sam svinjska rebarca, onako komad 15 x 15 cm, dakle nije svako rebro posebno. Dajte ideju kako je najbolje da to ispecem, koliko dugo i svi ti detalji.

e ta su prelepa, ja to volim da pravim.

prvo u marinadu. ulje, kumin, malo ruzmarina, beli luk u prahu, šta je po volji.

odstoji jedan dan, može i pola, mala su.

umotaj u foliju, dobro i debelo, u rernu jedno 2 sata na 180 stepeni.

izvadi rebra, treba da budu mekana.

pre vadjenja brzi BBQ sos. paradajz koncentrat, smedji secer, sok od jabuke, slatka paprika, vuster sos, iskombinuj šta imaš. namaži rebarca pa pod gril grejač ili ako nemaš nagari rernu. kad se slepi, namaži još jedan sloj pa na još desetak minuta.

Link to comment

Ja da se jednom javim ovde.. :unsure: Od sinoć stoji u marinadi od soja sosa, susamovog ulja, belog, crnog luka i rendanog đumbira.. Sad tri sata na 160.. :fantom:

 

180634c677da6ab4044c04d25a72276e.jpg

Link to comment

Čorba od divljeg zelja(lično ubranog -_- ) i džem od pomorandži, grejpa i đumbira sa džemfiksom super Dr Etker(ovo je iznuđena opcija da kuvam voće umesto da jedem sveže, ali mi se u toku ceđenja za sok pokvario el. aparat) .

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...