Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Dole pršut ili nešto suvo, odozgo kuvana jaja, gnječeni paradajz, mocarela, kačkavalj, sveža nana i bosiljak,seckane masline, i preko svega toga narendan parmezan. 45 minuta na 200 C, zakiva za doručak.

 

Edit: mocarela nije u komadima nego je ispod jaja, isečena na kolutove.

Edited by beowl
Link to comment

Odlična je za ovo ali nekad mi se desi da ne stignem da kupim neku dobru pa onda kombinujem bilo koje dve vrste sira. Parmezan je apsolutno obavezan.

Link to comment

Testo neko obično ili?

 

Pola kile brašna, jedan svež kvasac i 250ml vode, ništa više (prstohvat šećera i soli). Samo ga treba umesiti prethodno veče i ostaviti da naraste.

Edited by beowl
Link to comment

Mrzim kuvana jaja.

I sve što sulfatno miriše.

 

I toliko ih ima na tom sirotom parčetu testa da zadah probija kroz monitor.

Kada se izreže hleb ništa se ne oseća na jaja jer dominiraju pršut, travke i parmezan. Možeš komotno da izvadiš i baciš jaje i nastaviš sa hasom. A možeš i da ubaciš mozarelu u komadu umesto jaja. Ili neke krupne šampinjone u komadu, šta ga znam. Ima prostora za eksperimentisanje.

 

Kvasac sam probao i pola pakovanja i celo pakovanje, nikakvu razliku nisam primetio.

Edited by beowl
Link to comment

Kada se izreže hleb ništa se ne oseća na jaja jer dominiraju pršut, travke i parmezan. Možeš komotno da izvadiš i bqciš jaje i nastaviš sa hasom. A možeš i da ubaciš mozarelu u komadu umesto jaja. Ili neke krupne šampinjone u komadu, šta ga znam. Ima prostora za eksperimentisanje.

 

Ma, jasno. :)

Kuvana jaja su jedina namirnica koju ne podnosim. Ne znam zašto,jedem jaja, i pržena, i na oko, čak i rovita. To nepodnošenje kuvanih jaja mi je toliko čudno da se osećam pozvanim da upozoravam ljude. Tu nešto nije u redu,  krije se tu neka civilizacijska opasnost, da ne kažem, to mi ne miriši na dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...