Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Darling, zeznuo sam stvar. Testo se nadulo i ja ga izvadio iz rerne. Međutim, istog momenta je splasnulo i sad ne može da se filuje. Pek'o sam dvadesetak min. Posle sam provalio da sam propustio detalj u receptu da se prvo peče 10 min, a onda s odškrinutim vratima rerne još 20 min. Verovatno je tu nastao problem??? Zapravo, nastao je već kad sam javio kevi da ne dolazi, misleći da ću ipak moći sam... 

 

Popizdeo sam. Žali bože fila od vanile koji je ispao super. Inače, pokušaću sledećeg vikenda ponovo pošto je testo fenomenalnog ukusa, ima lepu teksturu sve sa onim hrskavim "prekrivačem". Al', badava kad ne može da se puni...

 

Ovo mi je drugi put da pokušavam da pravim kolače. Oba puta fail...  :cry:

 

helou, covece, kakav fejl, pa nisi pravio zuti kolac, nego laduree. pravljenje kolaca se i uci iz pokusaja. :)

 

:) ja sam skepticna prema tom otvaranju rerne. iz iskustva koje imam s princes krofnama, vrata ne smeju uopste da se otvaraju. 

mislim da treba malo iskustva s kuvanim testom. to ti kazem ja sto su mi princes uspele iz dvadesetog puta. zato nikad nisam pravila fil. smutim testo, ispecem, ne uspe, bacim. i tako redom, dok mi jednom nije uspelo. tako da mislim da je problem bio u otvaranju rerne, testo ti se diglo, ali iznutra nije bilo peceno, nije se stvorila armatura i zato je kljoknulo. treba da se pece i da se isusi. 

 

ne kukaj. imas taj divni fil... jel hoces da kazes da je fil bozanstven? :) moze fil da stoji do nedelje, pa u nedelju smotaj jos jednu turu eklera, ili princeza, ne moras s krakelinom. takodje, mozes s tim filom mozes da napravis trajfl, slozi piskote, neko mekano voce, preko fil, nista nece faliti. nema odustajanja. :)

 

evo bas gledam svoj recept za princes krofne koji sam sebi zapisala kad su mi uspele, pekla sam 20 minuta na 220 stepeni. 

 

i evo ti komentar s kulinarike, zena koja ih je pravila i s otvaranjem i bez otvaranja rerne:

 

Cool Chef Yaja17.03.15. 14:55

IvanaSss evo ja san nekako osjećala obavezu da ih napravin i da vidin kako stvari stoje, dakle ja san radila ponovo i jedne san pekla kako stoji u receptu i viruj mi nikakav problem nisan imala, malo se jesu spustile al kad san ih napunila sve je bilo ok, ali drugu turu san pekla od početka do kraja u zatvorenoj pećnici poštujući temperaturu, iskreno rezultati su bili bolji...iskreno mi je žaj da tebi nije pošlo za rukom, jer je ovo zbilja jako fino new_hearty.gif

 

preseci jedan, vidi jel zivko iznutra? mozda nije? ako nije, naduvace se kad ga napunis filom! 

Edited by darling
Link to comment

ne kukaj. imas taj divni fil... jel hoces da kazes da je fil bozanstven? :) moze fil da stoji do nedelje, pa u nedelju smotaj jos jednu turu eklera, ili princeza, ne moras s krakelinom. takodje, mozes s tim filom mozes da napravis trajfl, slozi piskote, neko mekano voce, preko fil, nista nece faliti. nema odustajanja. :)

 

Kad si pomenula piškote, setio sam se šomloj galuške. Kupio jutros piškote, natopio ih sirupom koji sam napravio od ruma, šećera i kore od limuna, pa redom sloj piškota, sloj vanil-krema... Poslednji sloj piškota premazao džemom od kajsija i posuo kakaom. Večeras će biti spremno za klopanje sa šlagom, sosom od čokolade i seckanim orasima. 

 

Fala za savete, baš... Sledeći put pečem na 220...

Link to comment

Mislim da sam blizu omiljenog krompira koji sam jednom davno probao. Naleteo na neki recept kod Najdzele pa sam metnuo i kajmaka u tepsiju.

Uglavnom iseče se na kolutove pa se kuva neko vreme u mleku sa belim lukom i posle se sa mlekom prebaci u tepsiju na pečenje 15ak minuta. Ja naravno dodao i kajmaka a sledeći put ću donji sloj krompira grubo izgnječiti. I ovako nije loše ispalo, odličnog nežnog ukusa

Link to comment

Mislim da sam blizu omiljenog krompira koji sam jednom davno probao. Naleteo na neki recept kod Najdzele pa sam metnuo i kajmaka u tepsiju.

Uglavnom iseče se na kolutove pa se kuva neko vreme u mleku sa belim lukom i posle se sa mlekom prebaci u tepsiju na pečenje 15ak minuta. Ja naravno dodao i kajmaka a sledeći put ću donji sloj krompira grubo izgnječiti. I ovako nije loše ispalo, odličnog nežnog ukusa

daj neke mere, kad je tako odlicnog neznog ukusa (koji si ti gej).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...