Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nista, samo sam pitao, na trenutak mi se ucinilo da se ne pravi razlika, pa prosto nisam mogao da verujem  :)

 

ja razlikujem cak i "ghee" od klasicnog masla :fantom:

Link to comment

moj prvi spojler u zivotu. nije mi bas uspeo.  :lolol:
 
dakle, ovo je recept za eklere iz ladureove kuvarice. ono sto je meni novo jeste ovo testo koje francuzi zovu choux au craquelin (a ja ne znam kako se izgovara. nebitno). vise o tom testu ima kod dejvida lebovica, a mozes i sam da trazis, pun gugl cua krakelina. krakelin moze i da se boji, kakaom, na primer. ali prvo, molim te, napravi choux, pa kad ga savladas, dodaj i krakelin. choux se na srpskom zove kuvano testo, to je ono od kog pravimo princes krofne i obicne heklere.  
 
 

Daj recept i stavi u spoiler

 

 

Link to comment

moj prvi spojler u zivotu. nije mi bas uspeo.  :lolol:

 

dakle, ovo je recept za eklere iz ladureove kuvarice. ono sto je meni novo jeste ovo testo koje francuzi zovu choux au craquelin (a ja ne znam kako se izgovara. nebitno). vise o tom testu ima kod dejvida lebovica, a mozes i sam da trazis, pun gugl cua krakelina. krakelin moze i da se boji, kakaom, na primer. ali prvo, molim te, napravi choux, pa kad ga savladas, dodaj i krakelin. choux se na srpskom zove kuvano testo, to je ono od kog pravimo princes krofne i obicne heklere.  

 

Ovaj recept deluje ozbiljno - kol'ko mogu da procenim kao neko ko ne zna da pravi kolače. :blush:

 

Pokupovaću namirnice i uposliti komšinicu. Ovo mora da se proba. 

 

Fala, Darling...

Link to comment

koliko me nervirate sto vrsite pritisak, sad moram i ja da napravim  :lolol: cak sam kupila i profi dresir vrecu zbog njih.

 

salim se. molim, i drugi put. i meni taj recept deluje ozbiljno, ali ne neizvodljivo. samo treba imati strpljenja.  

evo, i na kulinariki su pravili. procitaj komentare ako imas nedoumica. il ako ih bude imala komsinica ;)

Link to comment

Darling, zeznuo sam stvar. Testo se nadulo i ja ga izvadio iz rerne. Međutim, istog momenta je splasnulo i sad ne može da se filuje. Pek'o sam dvadesetak min. Posle sam provalio da sam propustio detalj u receptu da se prvo peče 10 min, a onda s odškrinutim vratima rerne još 20 min. Verovatno je tu nastao problem??? Zapravo, nastao je već kad sam javio kevi da ne dolazi, misleći da ću ipak moći sam... 

 

Popizdeo sam. Žali bože fila od vanile koji je ispao super. Inače, pokušaću sledećeg vikenda ponovo pošto je testo fenomenalnog ukusa, ima lepu teksturu sve sa onim hrskavim "prekrivačem". Al', badava kad ne može da se puni...

 

Ovo mi je drugi put da pokušavam da pravim kolače. Oba puta fail...  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...