Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

e, i mene sin stalno kritikuje da ne znam da napravim prebranac, kaze previse ga zacinim i nekako sav bude kasast...i tako sam se bas nedavno zalila i pitala drugarice gde gresim i sto mi ne uspeva, kad mi one kazu da se za prebranac luk obavezno sece na ''trepavice'' a ja ga svaki put seckala na kockice...sve ostalo bi trebalo da je isto kao sto one rade /a njima ispadne sjajan/ tako da mi preostaje da sledeci put probam tako da napravim. inace, ni ja ne volim kombinnaciju mahunarki i zitarica ili testa, bas, bas nikako...ali socivo cesto pravim, i kao potaz ali i kao corbast pasulj, s tim da tu ide paradajz obavezno i malo aleve...

Link to comment

crni fikrete, saraj™ malo, vis da ti je ovaj 1 bubreg ubeleo

 

a ponavlja se naravno, ostavljao sam i ja moj recept za pasulj

Edited by aram
Link to comment

a daaaa..bas ima veze dal je luk secen na listice ili kockice :isuse: ..ljudi moji preterujete sa filozofijom dok je stvar upravo u odsustvu iste

ali ipak obaveznom  prisustvu crnog luka

Edited by ivy
Link to comment

Ova tema o kuhanju graha se reprizira na forumu. Sjećam se da se nekad davno o tome pisalo, pominjalo se i ubacivanje listova nane, crne čokolade i, po preporuci Pavla Vuisića, ovčije kosti.

 

Ja se već godinama držim onih u JNA receptu za sorbast* pasulj propisanih normativa i načina pripreme, nikad ne omane. Potapanje zrna u vodu noć prije kuhanja je poželjno, čak i ako zrna nisu ista generacija, budu ravnomjerno skuhana.

 

* kao sorbast je potpisan u knjizi, recept broj 174.

 

t0mf04.jpg

 

Ka ga kuvam ovako, dodajem samo mesa nekog ili slanine.

Poslednji put sam kuvala sa butkicom, dimljenom. Bio je savršen.

Link to comment

a daaaa..bas ima veze dal je luk secen na listice ili kockice :isuse: ..ljudi moji preterujete sa filozofijom dok je stvar upravo u odsustvu iste

ali ipak obaveznom  prisustvu crnog luka

 

naravno da ima veze.

Link to comment

Ajvin trejedmark je da vrlo samouvereno priča besmislice.

Naravno da je bitan način sečenja prilikom pripremsanja hrane (naročito povrće, voće i meso).

Edited by halloween
Link to comment

Pa da, isto ko i pršuta. Isti kurac da l sečeš na kocke stranice 5 cm, ili na providno.

 

 

ovo nije isto jer se jede odmah i od nacina secenja sve zavisi ali luk da li je na kockice ili na listice a kuvace se dva sata ili dinstati pola sata i potpuno nestati u procesu?

 

slobodno nastavite da se zamlacujete nebitnostima...

Link to comment

ovo nije isto jer se jede odmah i od nacina secenja sve zavisi ali luk da li je na kockice ili na listice a kuvace se dva sata ili dinstati pola sata i potpuno nestati u procesu?

 

slobodno nastavite da se zamlacujete nebitnostima...

 

Jebem li ga, to što kažeš izgleda logićno, no, iz sopstvenog iskustva znam da mi nije isto, kad dinstam luk, da li ga sečem na kockice ili na perca. Nekako se drugačije istopi što, dalje, utiče na ukus. Ako hoću da se skaši™, e da bi se osećala ona slatkoća luka, seći ću ga na tanka perca. No, ako hoću da se oseti jačina luka,i malo njegove ljutine takodje, seći ću ga na kockice.

Sad, možda samo tripujem a možda imam preciznije osetljivije nepce nego ti. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...