Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa pazi, za italijane je to tzv. primo piatto, tj. nesto posle cega sledi jos jedno jelo, obicno malo jace. dobro, u slucaju lazanje, ne bas mnogo jace :D

to ti inace vazi za sve paste, u sta spada i lazanja. ja kuvam za nas troje ali nam je to jedino jelo, plus sin pubrtetlija jede ko mecava te se moze racunati kao da pravim za cetvoro. sam pravim pastu i tu obicno stavim 300gr brasna, 3 jajeta (krupnija, racunaj da su bar 70gr komad) i pola kasicice soli, ali i mesa stavim oko 800 grama.

gledam da imam minimum 5 slojeva kore, maksimum 7, sve preko mi je nekako nezgrapno, mada kazu da bi po pravilu trebalo 9 slojeva.

za kompletan ugođaj ovde još jedino nedostaje rossinijeva la gazza ladra kao muzička podloga :)

Link to comment

Hvala Arame! Pošto sam imala neplanirane aktivnosti danas, odlažem lazanje za sutra. Verovao ili ne više mi je neophodna bila instrukcija za bešamel nego bolonjeze sos, taj prvi nisam nikad spremala a drugi umem super. Kore su kupovne i to neke ko se ne kuvaju već samo ređaju pa ću gledati da ih baš natopim. Javiću kako sam prošla.

Link to comment

pazi, nijedne ti ne moras da kuvas, ja to samo da ih lakse ukrojis...

za besamel mozda bolje da ti ja ne dajem uputstva, ja izgleda imam ruku™ za to. meni se nikad u zivotu nije desilo da mi se naprave grudvice u besamelu a uredno sipam u njega mleko direkt iz frizidera :)

Link to comment

To sa grudvicama će se meni desiti 100% :(

Vidim da te je GR već pitao slično ali ponovi meni grešnoj, na 500gr kora koliko ide mesa? Uvek roknem previše, svakako neće da ih pokvari ali ne bih ni da preteram.

Link to comment

meni na 500gr kora 800gr mesa ok mera

 

skidaj serpu sa vatre kad dodajes mleko, dodaj bas pomalo i dobro promesaj svaki put kad dodas, kad ti deluje da se ohladilo previse malo vrati serpu na sporet i tako... i bice sve ok :)

Link to comment

To sa grudvicama će se meni desiti 100% :(

Vidim da te je GR već pitao slično ali ponovi meni grešnoj, na 500gr kora koliko ide mesa? Uvek roknem previše, svakako neće da ih pokvari ali ne bih ni da preteram.

dovoljno je 600g mesa, pusti ovog bahatog nemca

Link to comment

To sa grudvicama će se meni desiti 100% :(

Vidim da te je GR već pitao slično ali ponovi meni grešnoj, na 500gr kora koliko ide mesa? Uvek roknem previše, svakako neće da ih pokvari ali ne bih ni da preteram.

 

pa i da imas grudvice, sta ima veze. niko se jos nije otrovo grudvicama. samo napred :)

 

 

retko pravim lazanje i kod mene je sve najjednostavnije. koliko se secam, besamel sam izbacila iz lazanja s tunom, a povrcne najcesce zalivam mlekom s parmezanom.  

Link to comment

meni se nikad u zivotu nije desilo da mi se naprave grudvice u besamelu a uredno sipam u njega mleko direkt iz frizidera :)
 
Ni meni, oba puta super ispalo :lol:

 

Vidim da te je GR već pitao slično ali ponovi meni grešnoj, na 500gr kora koliko ide mesa? Uvek roknem previše, svakako neće da ih pokvari ali ne bih ni da preteram.

 

Hvala ti što si pitala, meni bilo glupo da nastavljam. :D

Čekaj Arame, jel ti osamsto grama mesta iskoristiš za celu tu posudu + 5 do 7 redova kora? Pitam to jer sam ja pravio u tepsiji koja je sličnih dimenzija (42x32 i ja sam merio :D), ali (odprilike) na pola iste dok ne uzmem nešto više odgovarajuče. Sa 4 reda kora jer je tako pisalo u receptu. Ispada ako bih hteo da napravim u celoj tepsiji sa 5 do 7 kora, trebalo bi mi tipa kilu i po mesa i sve puta tri barem, ili barem duplo pošto imam veću tepsiju od tebe :cool: . Tu leže moje nedoumice. :)

Link to comment

Spremne su za rernu. Imala sam 700 gr mesa (između arama i rennea, da se ne zameram) i taman mi ispalo dovoljno s obzirom da sam udinstala jedan crni luk i jednu veću šargarepu pre mesa. Pravila sam sa paradajz pireom ali je baš jako gust pa sam morala da dodam malo tomatina, da razredim. Ubacila sam jednu skarednost koja mi se jednom mnogo dopala pa je sad primenjujem povremeno a vi praštajte (kutijicu barbecue sosa iz Meka)

Bešamel je p dim, nije mi se napravila ni jedna grudvica, nemam pojma što sam digla frku. Jesam mlatila po njemu žicom kao što mi je rečeno i sklanjala sa vatre. Mleko direkt iz frižidera. Dodala muskatni orah, malo soli i namlela šarenog bibera. Posle ga obilato posipala parmezanom da ne bude previše mlekast. Staviću sliku kad ih ispečem.

Link to comment

o jebenti, kakav picvajz oko jebene lazanje... da, na 5-7 redova kora pravim ragu sa 800gr mesa. i ne, ne mislim da tebi treba vise od toga. naprotiv, moze i manje, u pravu je renne da je i 600gr dosta, ja sam samo alav :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...