Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nije bas nau ali sam pre sat vremena brutalno izdominirao jedan baba ganuš u domaćoj verziji - bez tahine i krupno sečeno. tahinu ću možda pred serviranja da šljapnem preko svega. ovako nisam hteo da je stavljam jer će ovo u frižider a tahina na 5-6C je no no.

 

zapravo je ključ u pečenju patlidžana, može u rerni kao što većina nas bednika to radi ali je stvarno kunst kada se spali korica i to pošteno nadimi meso aromom koja je neostvariva u rerni. za to se na bliskom istoku i grčkoj koristi klasičan roštilj a ja sam danas koristio ćuškopek koji je za to još bolji od onoga zašta ga je bugarin originalno napravio (paprike) - treba samo paziti da se ne kupuje preveliki patlidžan koji ne može da stane unutra. korica se spali, unutrašnjost omekša tim turbo brziniskim tretmanom ali zadrži strukturu.

 

unutra je meso od pečenog patlidžana, jedna crvena paprika koju sam zatekao u frižideru inače ne treba, jedan čen belog luka, dobro mulje, dobro vinsko sirće (može i limun, ne balzamiko), list korijandera (od čega je možda još bolji list celera), morska so i biber po ukusu.

 

jel ste primetili da više nema gorkih patlidžana u srbiji?

Link to comment

ovo na slici se i zove bitter gourd. inace mislim da nije sasvim gorko kada se skuva, to se jede masovno po indiji, ali je nekako cudno u ustima. ja to volim, ima kod kineza da se kupi u bloku 70 kad mu je sezona ali se ne usudjujem da probam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...