Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

neki lonac,ne bih se geografski odredjivala

 

ugl u keramicku posudu strpala krompir,sargarepu,bundevu,cluk,bluk,lepo parce juneceg rebra,lovor,kumin,biber,so,papriku,sareni biber u zrnu,nalila vodom,poklopila i sada se to krcka vec sat vremena u rerni..planiram uskoro da izvadim da vidim sta radi i pred kraj da dodam paradjiz,papriku i patlidzan jer mi je mali lonac pa kontam kad unutra malo svene i napravi mesta za ostalo...videcemo,eksperiment je u toku..

Link to comment

neki lonac,ne bih se geografski odredjivala

 

ugl u keramicku posudu strpala krompir,sargarepu,bundevu,cluk,bluk,lepo parce juneceg rebra,lovor,kumin,biber,so,papriku,sareni biber u zrnu,nalila vodom,poklopila i sada se to krcka vec sat vremena u rerni..planiram uskoro da izvadim da vidim sta radi i pred kraj da dodam paradjiz,papriku i patlidzan jer mi je mali lonac pa kontam kad unutra malo svene i napravi mesta za ostalo...videcemo,eksperiment je u toku..

 

 

ispalo je genijalno!!!

Link to comment

da, samo dinstanje i to je to, ali su i skuplji od standardnih

 

zavisi gde si kupovao, kod kineza su 400, kod srba koji ih uzgajaju za kineze su 200.

 

skajhajatriste, jel si te volake sam skupljao ili si ih kupovao?

Link to comment

skajhajatriste, jel si te volake sam skupljao ili si ih kupovao?

Sam, ima ih pun q, na metar, metar i po dubine, plutaš laganini i biraš, ko sa police :nobles:

 

A FreshFish ribarnica mi je dvaes' meteri od gajbe, ako promašim ribare sa brodića u zoru, ceo dan ima friške ribe na ledu.

Cene od 5e/kg za inćune/gavrose, 6 za arbune, 7-8 za orade, palamide i brancine, 10-11 za trilje/barbune i najveće lignje koje sam video uživo, pa do 14 za fantastique gambore i 15 za lososa (iz uzgoja)... I to su cene sa pdvom, kod ribara je sve cca 20% jeftinije i na otprilike (daj ovoga za pet evra - on napuni kesu. daj onoga za 10 - opet puna kesa :) ).

 

Samo riba i vino, occasional Mythos. Raj.

Link to comment

samo još budi ljubazan i napiši gde je taj raj

 

NC: baba ganuš, patlidžan iz kevine bašte i alavasari tahini, a čeka spreman i khubuz libanski 'leba :heart:

Edited by banatjanin
Link to comment

neki lonac,ne bih se geografski odredjivala

 

ugl u keramicku posudu strpala krompir,sargarepu,bundevu,cluk,bluk,lepo parce juneceg rebra,lovor,kumin,biber,so,papriku,sareni biber u zrnu,nalila vodom,poklopila i sada se to krcka vec sat vremena u rerni..planiram uskoro da izvadim da vidim sta radi i pred kraj da dodam paradjiz,papriku i patlidzan jer mi je mali lonac pa kontam kad unutra malo svene i napravi mesta za ostalo...videcemo,eksperiment je u toku..

i zvuči genijalno!

 

NC: baba ganuš, patlidžan iz kevine bašte i alavasari tahini, a čeka spreman i khubuz libanski 'leba :heart:

njamix

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

samo još budi ljubazan i napiši gde je taj raj

Rekoh negde ranije, Nea Roda, poslednje selo do granice sa Svetom gorom, severozapadna strana...

 

Ende, stigosmo kući :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...