Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

huh fino je to, jedna od najboljih zanimacija u restoranu ChinChin na Senjaku. 
Kod njih su trakice onako sečuanske, five spice, biber, čili, ljute i slane, idu uz pivo samo tako,

Link to comment

Baciš na vrelo mulje, dosta im je pet minuta, u trećem minutu dodaš čili, u petom luk. Posoliš, pobiberiš i jedeš

 

 

Je l' sme bez čilija?

Odma sutra da spremim.

Moždadd malo soja sosa, kupujem neki dobar kod kinezaca iz kraja

Link to comment

nemo bre nista da komplikujes, to je vrlo jednostavno jelo, to mu je i glavna vrednost :)

pomesaj mulje i puter, dodaj cluk i na tiho, da ne pozuti nego da postane providan. makazicama iseckaj na par mesta onu okolnu opnu, da ti se ne skvrci meso, uvaljaj u brasno pa baci na taj luk.

kad porumene dodaj vino, pusti da ispari pa mesnu supu, poklopi i krckaj dok ne omekne. dodaj povremeno supe, odrzavaj onako kremasto da bude.

e sad imas dve varijante, nazovimo ih milaneze i romana. milaneze ide ovako - narendas koricu limuna, iseckas persuna i bluka, pomesas to i dodas pet minuta pre kraja.

romana je komplikovanija - u startu treba prvo zarumeneti meso, onda ga izvaditi na toplo, pa prodinstati luk, sargarepu i celer (stapni, ne ovaj nas), vratiti meso i tako kuvati dalje isto ko gore. u ovoj varijanti meni bolje ide neki onaj ljubicasti luk na kolutove. onda se na kraju doda grasak, 15-tak minuta ili vec koliko treba da omekne.

 

idu ti i mafaldine u to, ali ja svakako preferiram pirinac sa safranom :)

 

edit @maheem

 

ossobuco.jpg

 

teleca kolenica :heart:

 

@host

 

e, da, ako ces mafaldine, onda kao romana, samo sto ne ide grasak nego izvadis meso pa skuvanu testeninu izmesas sa sosom od kuvanja mesa. kad sipas u tanjir malo pobiberis i pospes parmezanom.

Edited by aram
Link to comment

a jebat ga, od dobrog mesara se to dalo naruciti u moje vreme?

kontam da može, u pravu si.

imam dve pouzdane mesare fala bogu

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...