Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Humus ispao veoma dobro, jako sam zadovoljan, hvala svima, love y'all.

 

1695f4bf60e7a3d665448a76ebf8a325.png

 

 

nevezano za vas, i ja cu danas humus, flafi stajl, delez konzerva. nista joj ne fali. 

Edited by darling
Link to comment

+1

 

Ustanovio da mi ostatak leblebija iz kese ne stane u teglu, pa natopio i to, pa ga pravim kao ljakse :Jova: . Soda bikarbona kazes? Iz nekog razloga mi nikad ne uspe kuvanje. Neki se raspadnu, neki ostanu tvrdi.

Link to comment

ja natopim 24h sa kašikom sode, onda isperem, nalijem novu vodu, pa krčkanje cca 2h takođe sa kašikom sode. ne može da omaši, da ga jebem.

Link to comment

ja natopim 24h sa kašikom sode, onda isperem, nalijem novu vodu, pa krčkanje cca 2h takođe sa kašikom sode. ne može da omaši, da ga jebem.

Meni se, sa sodom bikarbonom potpuno skuvalo za sat i 15 minuta, cak i prekuvalo, pa sam morao da cedim sat vremena da slucajno ne bude vodenasto. Natapao sam 12 sati.

Ispalo je perfektno.

Pretpostavljam da je bila neka sveza tura leblebija, sta li.

Link to comment

Meni se, sa sodom bikarbonom potpuno skuvalo za sat i 15 minuta, cak i prekuvalo, pa sam morao da cedim sat vremena da slucajno ne bude vodenasto. Natapao sam 12 sati.

Ispalo je perfektno.

Pretpostavljam da je bila neka sveza tura leblebija, sta li.

 

nema sile da bude vodenasto, ne moraš toliko da cediš. drugo, ne možeš da ih prekuvaš, treba da budu takve da se leblebija pretvori u fleku i šljisne kad je udariš u pločice. i da, kao suljpa. prokuvaš 10 minuta, da istera penu, pa prospeš i naliješ novu vodu, pa kuvaš do kraja.

Edited by banatjanin
Link to comment

nema sile da bude vodenasto, ne moraš toliko da cediš. drugo, ne možeš da ih prekuvaš, treba da budu takve da se leblebija pretvori u fleku i šljisne kad je udariš u pločice. i da, kao suljpa. prokuvaš 10 minuta, da istera penu, pa prospeš i naliješ novu vodu, pa kuvaš do kraja.

 

A, hvala, znači nisam pogrešio. Pazi ovo je bilo toliko meko da se raspadalo na dodir varjače, pa sam rešio da budem oprezan, mada je zapravo jako malo vode izašlo za tih sat vremena dodatnog ceđenja, recimo pola deci, na količinu od 1.000 grama.

Link to comment

ubeđen sam da sam postovao ovde pre sat vremena :mellow:

 

elem, ne moraš uopšte da cediš, ionako će ti trebati dodatne tečnosti, treba da bude ređe, zgusne se jedno 30% u frižideru.

 

toliko meko da se raspadalo na dodir varjače

 

 

i treba

Edited by ljakse
Link to comment

Ispalo ok. Dosta toga se raspalo, ali nista nije ostalo tvrdo. Bilo je cak i ekstremno brzo gotovo, doduse stajalo je u vodi od sinoc.

 

Falafel je isp'o onako, ali nije los. Bice dobar sutra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...