Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

mnooogo su bolje iz konzerve... dosta ih koristim i definitivno su i ukusnije i jednostavnije za spravljanje... imala sam do juče, crvena konzerva, takodje maksi 250.00 rsd, recimo..

Link to comment

jeste 1000 puta brže al neam pojma, tako mi ima neki nedefinisani gnjecavi trip, ne znam ni kako da se izrazim. kao instant vs pravi pire. plus što je industrija

Link to comment

ja pravio nekoliko puta sa tom industrijskom, i nikad nisam uspeo da dobijem flafoću™ i volumen kao sa suvim. što se tiče kuvanja, obavezna je soda bikarbona pri stajanju i pri krčkanju, mnogo skrati vreme. oko 2 čuke je taman, mora da bude gnjecavo za dobar humus.

Link to comment

Neeee u konzervi, gat dem...

Tekstura užas, ukus nema.

 

Kačio je yolo onomad one sitne koje je kupio u nekoj semenkari, pakuje  Lučar novi sad. Takve sitne sam dovlacio iz Grčke, i odlične su . Kad nema druge, Maksijeve sasvim rade posao

Link to comment

ma ljudi probala sam, imam popriličan staž u kuhinji, ove su sve samo ne otužne, nisu ni previše gnjecave, taman... a što se flafoće tiče, ok su... aj kad napravim ću okačim sliku...

 

stavljala sam i sodu... ne znam. probat' ću opet... imam neke izraelske.

 

+ skoro sam pričala nekim ljudima, kako sam kao student pravila kapamu baš, baš često... i kad videh sliku... kupila sam špinat :) i ostalo

Edited by fluffy
Link to comment

Ima razlicitih konzervi. Od tih koje kupujem ima jedna vrsta koja je bas onako teski ocaj - grozan ukus, grozno gnjecavo ispadne, uzas. A i mrzi me da kuvam.

Al idem sad da stavim suve u vodu za sutra, da napravim falafel.

Link to comment

baci recept, ivy.

 

 

ma 1 prostost

 

na mulju malo dinstnula cluk

pa ubacila na kockice secene kelrabe,pola manjeg celera i manju tikvicu,

.dodala sam i 1 lovorov list al mi nesto nije pasao pa sam ga izvadila

nalila bujon i stavila da se krcka dok povce nije omeksalo.

dodala blitvu i bluk i to probarila

pa u blender,

vratila na vatru da provri,

zacinila jednostavno so,doosta bibera i na kraju limunov sok...

povrce je predivno i sveze i nista mu vise ne treba..kasnije ko hoce da je doradi u tanjiru sa pavlakom i jos limuna..

 

da ne kazem klasika

 

 

dobila bas gomilu kelerabe i blitve iz dedine baste pa sam i stavila svega gomilu...a ostatak cu na neki pire ili ako nisu previse stringi(a malo jesu ipak) i pomfrit od ostatka :P

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...