Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja marinirane furam, i mogao bih da ih jedem i same

 

a ove velike koje je gazmet pokazao sam zobao jednom na krfu, totalna brutalnost od salate. rukola, djumbir, prezajeban dimljeni losos i ovi tresnja kapitalci. sickcina koliko dobro

Link to comment

jer mi je ostalo kondenzovanog 

 

 

mrzelo me da se drndam sa sladzom, pa sam u ostatke kondenzovanog umesala pastu od pecenih lesnika (ispekla lesnike, ogulila ih, u blenderu samlela u pastu)  i jos malo obicnog mleka i dobila ovo:

 

fyelqu.jpg

 

ajme  :heart:

 

bozanstveno je. sad jos da smislim kako da nazovem ovu lesnikoladu, lesnikelu ili kako vec... i da me ne mrzi da napravim jos jednom i da kvantifikujem odnose sastojaka. 

Link to comment

pržim adidas slaninče, dobro zasoljeno, tanko sečeno, na mas, dodam smućkana jajca i rendanog edamerka i da vidiš doručka. uz paradajza i jogurca, naravno. i beli leba.

Edited by ordi
Link to comment

Hey people, pitanjce, merkam onu janjetinu u maxiju, ne deluje previse lose, jedino što je svako parče veće od moje rernice, šta da tražim šta da ciljam pitanje je sada, hoću da pečem jagnjetinu a nisam nikada...nešto za prvi put...ako treba pekač, uzeću,  nije problem, ali hoću da probam.

 

 

EDIT:

 

BTW, Ordi, how you duin :naughty:

Edited by Vapad
Link to comment

Hey people, pitanjce, merkam onu janjetinu u maxiju, ne deluje previse lose, jedino što je svako parče veće od moje rernice, šta da tražim šta da ciljam pitanje je sada, hoću da pečem jagnjetinu a nisam nikada...nešto za prvi put...ako treba pekač, uzeću,  nije problem, ali hoću da probam.

 

 

EDIT:

 

BTW, Ordi, how you duin :naughty:

 

Ciljaj pleckicu najbolje, pa je namazi recimo nanom i kuminom i solju, i peci lagano, recimo na 150 stepeni 4 sata komad od dve kile, i na kraju otvori i dopeci na najjace.

Upravo pecem plecku od kilo i po :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ovo bi moglo na topik (Kada bi postojao): kako naterati debelog čoeka da zabali :lolol:

 

Ok, kontam da treba zaklopljeno ili u foliji, dve kile plećke, nana, kumin, so noted... ako budem uspeo da završim "volonterske" radove danas ću već nabaviti meso.

 

 

Hvala kolega!

 

Now cooking:

rozbratnice na povrću sa lukom

 

120k0hj.jpg

Link to comment

Ovo za nanu i kumin je onako arapski tejk, ali ja poslednjih godina maltene samo tako pravim, bas se odlicno slazu ukusi. Dodaj i beli luk zgnjeceni. 

Link to comment

Kajgana sa tri vrste slanine: obična barena, domaća panceta i domaća sapunjara.

Feta sir i sveže paprike za prilog i šufnudle umesto hleba.

Njam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...