Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

:lolol:

 

 

 

ne mogu, skajhajtriste, da kuvam nesto dva sata, protivi se mojim kuzinskim principima. mislim da je i do maslaca iz kondenzovanog mleka, a mislim da sam i premutila slatku pavlaku, pa su mi ostajale gromuljice masti na nepcu. 

nezvanova, odlucila sam da sledeci put izbacim maslac iz recepta za kondenzovano, da cu ga dobro rashladiti, da cu prvo umutiti slatku pavlaku, pa tek onda ubaciti kondenz i ukuse. to mi je plan, a dal ce opet ispasti k od ovce (venome, tenks, sad mi je ovo zauvek prva asocijacija na ovcu :D), valjda nece?!

Link to comment

pa de ćeš i zelene masline i kapre? nije isto, al je jako i potire se ukusom...

 

no, nevermind - fokaća ne može da bude loša :thumbsup:

Link to comment

nau bejking

 

foccacia sa zelenim maslinjem, muljem, blukom, kaprom, origanom

spremam se da pravim fokaću sa pirinčem, tikvicama, mirodjijom i susamom... drugarica hvalila... al' ovo tvoje bolje zvući :/
Link to comment

Meni su dobri al' nisam baš lud za njima.

Ranije sam, uglavnom, koristio marinirane.

No, ovi usoljeni imaju neku uncanny sposobnost da osole sve u šta ih stavim i da svoj ukus izmešaju sa svim ostalim začinima.

Dobar prilog jelima.

Link to comment

ili plod, ovo desno - redje se nalazi kod nas mada ih ima trenutno u metrou, doduse ne nesto posebno dobrih, prekiselo za moj ukus u odnosu na najbolje italijanske

 

Salted%20capers%20with%20caperberries.jp

Link to comment

Jedino sto pravim  sa njima

 

 

jedne subote sam potrosio vise od dva sata da nadjem kapar :)

Edited by katamaran
Link to comment

oriđiđi recept za tartar biftek je s njima

 

sakloni me alaše - ništa od poente mesa o naturel onda ne valja... baš su (ušpikovani) hevi i dominiraju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...