Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@ skajhajatrist  koji si alko koristio uz bananu? 

 

Koji sam imao :lolol:

Neki Chivas 12 srebrni, prilično burbonskog okusa...

 

Ja sam slow krčkao mleko, po nekom indijskom YT tutorialu, ne mogu sad da ga nađem evo ga:

 

 

samo sam stavio litar i po mleka i 200 gr šećera, te ukuvao na otprilike pola litra, možda malo jače...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Koji sam imao :lolol:

Neki Chivas 12 srebrni, prilično burbonskog okusa...

 

Ja sam slow krčkao mleko, po nekom YT tutorialu, ne mogu sad da ga nađem...

 

mozes taj sladoled da nazove burbonska kuga :D

 

videla sam te duge recepte, potrosila bih celu bocu plina dok ukuvam kondenzovano. sunce me ogrejalo kad sam videla da moze da se smulja ocas posla. ja sam prakticna domacica, ne zadrzavam se duze od 10 minuta u kujni.

(tako imam vise vremena za crkvu...  :fantom: )

Link to comment

pa zavisi..da budu onako srednje velicine :D

misim da nisu bas bas skroz rascopani..mogu da budu srednje rascopani pa da se zalepi to sa tempurom..a neki imaju i bebe tikvice na sebi pa su lepe velicine,taman a neki budu odmah preveliki..nemam pojma od cega to zavisi...ali ugl da nisu bas,bas rascvetani i onako bas zuti i veliki

 

I mislio sam da ces ti da se javis, hvala. Ok, onda ce jedan od ta dva velika da zavrsi kao bundeva, a za ove ostale cu da sacekam, ima dosta jako sitnih. Mogu da okacim fotku posle.

Link to comment

Ovo sve ako smo svi poludeli i stvarno verujemo boskiću da ide tamo... Loži nas ko ...pa taj roštilj na koji će da stavi tu pastrmku iz maxija...

Poslato sa WC šolje by BVK

misliš onu pastrmku kupljenu u durmitoru nedeljom? ;)

Link to comment

I mislio sam da ces ti da se javis, hvala. Ok, onda ce jedan od ta dva velika da zavrsi kao bundeva, a za ove ostale cu da sacekam, ima dosta jako sitnih. Mogu da okacim fotku posle.

 

 

e ali neki cvetovi nikada ni ne postanu bundeva/tikvica..nemam pojma od cega zavisi..mozes da pratis ako imas negde on sajt

Link to comment

Da, imamo par komada, od toga jednu onu klasicnu. Plan je medjutim da izguramo jednu gigantsku bundevu, a ostale da secnemo. Ionako se komsije bunile da ce da im se prosiri po basti.

Link to comment

super :)

a ti veliki mislim da nisu bas fini zbog onih bodljica koje imaju na drskici..ali mogu sa se iscepkaju samo latice npr u salatu i slicno ako nemaju ambicije prema plodu

Link to comment

sto? i mislim, kako to moze da  ne valja? nije se dobro smrznuo, bilo je premalo secera..? ajd' jos malo objasni, da ne pravimo dzabe kondezovano mleko po tvom receptu ;-) meni ce, cenim, biti malo lakse, jer imam onu nesrecnu delimano spravu, pa u principu, nemam problem sa kristalizacijom, zamrzavanjem i konzistencijom sladoleda /iako je, naravno krajnje neprakticna./ moze jedino biti problem sa ukusom :-)

Link to comment

mozda bi sledeci put pomoglo da se u razmerama drzim recepta :D 

 

radila sam po secanju, mrzelo me da palim komp. sad znam da sam stavila premalo alkohola, umesto dve velike, dve male kasike. zato se previse stego. stavila sam i nedovoljno kondenzovanog mleka. koje je bilo toplo, sto je spustilo temp slatkom vrhnju, koje mi se nije umutilo. jel treba jos nesto da nije valjalo? :D

 

al ukus, ukus je bozanstven. kondenzovano plus slatka pavlaka plus instant kafa plus malo kalue: bozanstveno! 

 

sto se tice secera, nisam primetila da fali. bilo mi je taman slatko. tako da tu necu nista menjati sledeci put, koji ce biti jos koliko sutra prekosutra, jer mi je ostalo kondenzovanog a i nakupovala sam slatke pavlake u univeru po 75 dinara :)

 

evo sa najdzelinog sajta sta kazu ljudi kako im je bilo i ima puno ideja za ukuse.

 

a ovde je citava studija o kako napraviti sladoled kod kuce.

 

dakle, saborci, zakljucak je: nema predaje! pravim dok mi ne bude bolji od ovcinog :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...