Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ma kod kineza ćeš verovatno naći za istu cenu i avan sa tučkom...

 

ili ne znam, nisam nikad koristio drveni, možda bi ti i takav radio poso?

Link to comment

Ima neki u jisku za oko 749d, imam ga i deluje plitko a ono malo sto sam sa njim radio je bilo so-so, mozda nemam tehniku a mozda je ipak do avana :)

 

evo ovaj

Link to comment

kod nas kod kineza samo oni drveni a na kupindo/do samo oni bakarni ili laboratorijski porculanski

od tezih ovi gore sa mog linka ili ikeini

Link to comment

imam i ja Ikein avan, ali kupljen u grčkoj, odlično radi posao. čak mi se tučak slomio na pola (ispao na pod) ali je posle lepljenja Loktajtom k'o nov.

 

ostavljeni recept za pesto je odličan, samo što u avanu treba prvo zdrobiti pinjole, pa ih izbaciti iz avana, a onda bluk, bosiljak (i više od navedenog) kako piše, pa parmezan i pekorino, pa vratiti pinjole, i onda doterati gustinu maslinovim uljem. pazite na luk, lako se pretera! a i pekorino nije ključan - to je zbog arome. ono barilino ja ne mogu da jedem a i malo sam tolerantan ka kombinacajama tipa: ej, napravio sam pesto od oraha, kikrikija, maslačka i sremuša, baš je super! e, nije super.

pričao sam ovde da sam se pre godinu i po takmičio u kvalifikacijama svetskog prvensta u pravljenju pesto đenovezea, u Đenovi? :naughty: ispao sam, jer sam preterao sa blukom, držeći se devize: beli se luk ne stavlja samo u neke vrste kolača i ne može da ga bude puno  :s_w:

 

 

 

za tri sedmice, palim na vikend u ono vasudevino stanište na donau/bezdanu - ponesem pastrmku, meso, ćumur, kukuruz...ne pada mi za roštilj, ništa drugo na pamet (krompir, zelena, mladi lukac... se podrazumevaju)

 

tri noći

 

ideš pored dunava i nosiš ribnjačku pastrmku sa sobom? bra'o care.

Edited by banatjanin
Link to comment

dobro je poznato da te ne podnosim, ali mi je stvarno glupo da se mucis sa gojenom pastrmkom ako odes tamo. takodje, pravis jos neke greske na koje cu ti sada ukazati.

 

imas vise resenja za nabavku sveze ribe. jedno je da odes do alasa u naselje Baracka 3km dalje i kupis svezu ribu od njih. drugo je da u ribarnici Bongo u Bezdanu vidis sta imaju divlje, obicno imaju nekog somica ili stuku. trece resenje je da zajebes sve to i preveslas preko kanala do carde Sebesfok (100m od kuce i veslanje od 3 minuta zajedno sa vezivanjem camca) gde ce ti ispeci vrlo solidnu ribu. mozes za sitne pare jesti i terpane, ribice koje su pravi vodeni korov, ali imaju jak recno-jezerki smek i prijaju ljudima koji vole takve stvari.

 

nosenje cumura je druga greska. sva je prilika da ces zateci gomilu drveta, i to dobrog drveta, ispod i oko furune. ako ga nema, okolina vrvi od kvalitetnog drveta za potpalu koje ce ti dati mirisniji i lepsi zar. imas tamo gvozdenu talandaru, tesku 300 kila. nemoj huliti stavljajuci cumur ispod nje.

Link to comment

Mož' svašta da se napravi,

Onomad sam često mešao mlevene oraje, ulje od kikirikija, neki tvrdji čačkavalj i kari.

Bilo odlično kao namaz za sendviče ili da se turi na testeninu ili neko vruće mesište 

Link to comment

dobro je poznato da te ne podnosim, ali mi je stvarno glupo da se mucis sa gojenom pastrmkom ako odes tamo. takodje, pravis jos neke greske na koje cu ti sada ukazati.

 

imas vise resenja za nabavku sveze ribe. jedno je da odes do alasa u naselje Baracka 3km dalje i kupis svezu ribu od njih. drugo je da u ribarnici Bongo u Bezdanu vidis sta imaju divlje, obicno imaju nekog somica ili stuku. trece resenje je da zajebes sve to i preveslas preko kanala do carde Sebesfok (100m od kuce i veslanje od 3 minuta zajedno sa vezivanjem camca) gde ce ti ispeci vrlo solidnu ribu. mozes za sitne pare jesti i terpane, ribice koje su pravi vodeni korov, ali imaju jak recno-jezerki smek i prijaju ljudima koji vole takve stvari.

 

nosenje cumura je druga greska. sva je prilika da ces zateci gomilu drveta, i to dobrog drveta, ispod i oko furune. ako ga nema, okolina vrvi od kvalitetnog drveta za potpalu koje ce ti dati mirisniji i lepsi zar. imas tamo gvozdenu talandaru, tesku 300 kila. nemoj huliti stavljajuci cumur ispod nje.

 

:heart:

 

treba otvoriti topic "covekoljubni postovi" da bi ovo moglo da se smesti tamo

Edited by assück
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...