Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Pa, sad, vidjao sam i lepšije.

Ali, bilo je vrlo ukusno, spolja blago hrskavo a iznutra sočno i meko. S obzirom da nisam neki ljubitelj belog mesa, vrlo sam zadovoljan.

 

ma nisam bio sarkastičan, stvarno izgleda za 5+ :)

Link to comment

Ja sam stavlj'o indjijske oraje, i parmezan, al' šta znam, bude dobro al' nešto tu hvali.

Enivejz, mog'o bi probavati ponovo, mož' sad bude bidne bolje.

Link to comment

sad to baci i pristavi rostilj...

za tri sedmice, palim na vikend u ono vasudevino stanište na donau/bezdanu - ponesem pastrmku, meso, ćumur, kukuruz...ne pada mi za roštilj, ništa drugo na pamet (krompir, zelena, mladi lukac... se podrazumevaju)

 

tri noći

Link to comment

Ja sam stavlj'o indjijske oraje, i parmezan, al' šta znam, bude dobro al' nešto tu hvali.

Enivejz, mog'o bi probavati ponovo, mož' sad bude bidne bolje.

 

mora da nesto grešiš, jebi ga, domaći je uvek mnogo mnogo bolji.

 

ajd evo ti detaljno, pa vidi:

 

50 grama listova bosiljka (pazi, ne smeju biti mokri, a i vodi računa da budu potpuno zeleni, bilo kakva braon fleka daje gorkast ukus), 1 čen bluka, 70 grama rendanog parmezana, 30 grama pecorina (znam da je pecorino teže naći, ako nema onda 100 gr parmezana), kašiku pinjola ili već nečeg orašastog, 100 ml mulja i prstohvat (krupne!) soli.

prvo bluk zgnječi u avanu, zatim dodaj bosiljak i so i počni da muljaš u krug, stalno u istom smeru, samo ponekad u kontra smeru, čisto da odlepiš od zidova... tako sve dok se ne pojavi fina količina zelenog soka. tad dodaš pinjole i muljaš dalje dok se sve ne pretvori u krem. onda malo po malo umešaš sir, pa na kraju ulje. bolje je da bude neko zrelije i da piše dolce, ali ako nema, jebat ga...

Link to comment

mora da nesto grešiš, jebi ga, domaći je uvek mnogo mnogo bolji.

 

ajd evo ti detaljno, pa vidi:

 

50 grama listova bosiljka (pazi, ne smeju biti mokri, a i vodi računa da budu potpuno zeleni, bilo kakva braon fleka daje gorkast ukus), 1 čen bluka, 70 grama rendanog parmezana, 30 grama pecorina (znam da je pecorino teže naći, ako nema onda 100 gr parmezana), kašiku pinjola ili već nečeg orašastog, 100 ml mulja i prstohvat (krupne!) soli.

prvo bluk zgnječi u avanu, zatim dodaj bosiljak i so i počni da muljaš u krug, stalno u istom smeru, samo ponekad u kontra smeru, čisto da odlepiš od zidova... tako sve dok se ne pojavi fina količina zelenog soka. tad dodaš pinjole i muljaš dalje dok se sve ne pretvori u krem. onda malo po malo umešaš sir, pa na kraju ulje. bolje je da bude neko zrelije i da piše dolce, ali ako nema, jebat ga...

to je to

Link to comment

:lolol: e pa jebat ga, ne može to bez avana. tj. može u blenderu koji ima plastična sečiva (bosiljak se inače nikad ne seče nožem, metal mu daje gorak ukus), ali cenim da ćeš to teže naći nego avan. sad, gde kupiti, bolje će znati neko ko je tamo...

 

edit: e, da, ako neko ipak ima plastična sečiva za blender, onda je trik u tome da se izbegne pregrevanje bosiljka - stavi se činija i sečiva u frižider na sat vremena, pa se onda radi, a i tad tako da se uključuje po par sekundi, pa pauza desetak i tako. biće malo više tečan, ali i dalje dobar.

Edited by aram
Link to comment

Mislim da je bio dobar onaj ikea avan neko pazario u zemunu. Mislim banatjanjin

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Hm, mogao bih da od stare, debele, daske za meso  napravim tučak: samo zaoblim jednu stranu i imam kao valjak-pritiskač. Kod kinezaca ću naći neku ćasu odgovarajuće veličine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...