Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pravila sarmice od vinovog lisca, sa sampinjonima, clukom, pirincem i sargarepom. u vodu u kojoj su se kuvale, dodala mirodjiju, malo harise, bluka u granulama... jela ih sa kozijim kiselim mlekom /mlekara stara planina, dimitrovgrad - odlicno, ma savrseno!/

e, da. jel ima neki specijalan naputak oko vinovog lishca? nisam nikad, a volela bih, poshto videh na munze pijaci da ima. isto, jel ima neka fora da se to lishce shiftuje u buducnost - mrzne/konzervira?

Link to comment

i ja sam ih prvi put pravila, a sve po uputstvu tete sa pijace...dakle, ona kazala, a ja uradila, da se blansira kratko u kljucaloj vodi sa sircetom, tako da sam uzela tu vezu vinovog lisca i onako, zavezanu i prethodno opranu, prvo drzala jedno 2-3 minuta sa jedne, a potom sa druge strane u serpi sa kljucalom vodom. odsekla drsku, list okrenla sa unutrasnje strane i punila pirincem i sampinjonima. tako zavijene stavila u keramicku posudu u kojoj sam ih i kuvala. dakle, ne mnogo razlicito od onih sa zeljem, jedino sto se duze kuvaju, nekih 50tak minuta u rerni /probala jednu sarmu ranije, ali lisce nije bilo dovoljno smeksalo, tako da sam produzila kuvanje na skoro sat vremena/

Edited by nezvanova
Link to comment

&buba

sveze listove kratko obari u slanoj vodi. i gledaj da nema vise od dva reda sarmi u serpi. znaci siroka serpa, inace znaju da se raspadaju one donje.

a za zmrzavanje uzmi po 10-12 listova, naredjaj jedan na drugi i svaki posoli malo, umotaj u rolnicu pa u zamrzivac. posle sve te rolnice u kesu, pa uzimaj koliko ti kad treba. kad se odmrzavaju, ta so ce ih omeksati pa nece biti potrebno ovo prokuvavanje kao sa svezim.

Edited by aram
Link to comment

&buba

sveze listove kratko obari u slanoj vodi. i gledaj da nema vise od dva reda sarmi u serpi. znaci siroka serpa, inace znaju da se raspadaju one donje.

a za zmrzavanje uzmi po 10-12 listova, naredjaj jedan na drugi i svaki posoli malo, umotaj u rolnicu pa u zamrzivac. posle sve te rolnice u kesu, pa uzimaj koliko ti kad treba. kad se odmrzavaju, ta so ce ih omeksati pa nece biti potrebno ovo prokuvavanje kao sa svezim.

pojedinachno u slanu rolnicu svaki?

Link to comment

pojedinachno u slanu rolnicu svaki?

ne, bre, po desetak u rolnicu :D

a izmedju listova da bude so.

 

mislim to 10-12 je meni mera po osobi, ja bez deset ostanem gladan :)

Edited by aram
Link to comment

ne, bre, po desetak u rolnicu :D

a izmedju listova da bude so.

 

mislim to 10-12 je meni mera po osobi, ja bez deset ostanem gladan :)

aaa. pa dobro, moram da ustanovim ^_^

 

hvala svima josh jedared :)

Link to comment

 sardinama

 

Adriatic queen - bele pljsnate konzerve, bivša Postira sa Brača. odlične. iste takve, samo plava konzerva su maksijeva robna marka, iz iste fabrike, jeftinije, a jednako dobre

 

Maredešić - standardne konzerve, u kartonu, metro robna marka je isto to, ali jeftinije

 

Roda/Merkator robna marka je Mirna Rovinj, dobro kad nema drugo

 

najfinija tuna u nas je Calvo, svetlo plave španske konzerve, imaju i nenormalno dobar pate od tune

 

Delezova tuna u komadu, u konzervicama po tri ili četiri u kartonskom pakovinaj (pominjala Ivy) su odlične za male pare

 

Adriatic queen oslić a la bakalar, isto bela pljosnata konzerva je delikates, ali je i cena delikatesna

Link to comment

 

 

Adriatic queen oslić a la bakalar, isto bela pljosnata konzerva je delikates, ali je i cena delikatesna

 

na pijaci cena normalna ;)

Link to comment

imaju deleze i pojedinacne te tune,zelena konzerva..imaju i u salamuri ali mi je ta nekako suva

(moze biti da imaju i u maslinovom ali mi ta skupa ali nisam sigurna)  ...sa tunama vise ne ekperimentisem,ova je sasvim kul-lepo cvrsta,u lepim komadima,nije gorka,lepog ukusa nema neki izrazen miris..sasvim pristojna za te pare i za kuvanje,paste i mesanje u salate i ostalo..jos kad se uzme u obzir izbor kod nas..

 

da,sardina je premia a tuna deleze..uvek pomesam..

Link to comment

Adriatic queen - bele pljsnate konzerve, bivša Postira sa Brača. odlične. iste takve, samo plava konzerva su maksijeva robna marka, iz iste fabrike, jeftinije, a jednako dobre

 

Maredešić - standardne konzerve, u kartonu, metro robna marka je isto to, ali jeftinije

 

Roda/Merkator robna marka je Mirna Rovinj, dobro kad nema drugo

 

najfinija tuna u nas je Calvo, svetlo plave španske konzerve, imaju i nenormalno dobar pate od tune

 

Delezova tuna u komadu, u konzervicama po tri ili četiri u kartonskom pakovinaj (pominjala Ivy) su odlične za male pare

 

Adriatic queen oslić a la bakalar, isto bela pljosnata konzerva je delikates, ali je i cena delikatesna

 

hvala na detaljnom uputstvu, u relativnoj blizini imam i veliki vero i maxi a i malu aromu, nesto ce se naci

Link to comment

uvek se kasno setim... thnx :-)

 

na kalenicu je crna tuna u maslinovom 170, i ima je na dosta tezgi. na bajloniju na jednoj je 220. bele konzerve su jeftinije. 

Link to comment

Usolio prasetinu sa donje teme, namazao našću, malo pobiberio, između kože i karea ubacio dva seckana čilija, sa sve semenkama. Sad će da stoji do uveče pa u rernu uz projaru od juče mlevenog brašna

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...