Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sve pet, naročito za vizuelnu prezentaciju, ali sada je period godine kada treba potpuno izbaciti smrznuta pakovanja povrća iz upotrebe  (ako sam te dobro razumeo). 

Link to comment

pricaj :fantom:

:) mrzelo me da kucam...

 

merdžimek corba (ovo je meraza 6 osoba)

 

dve šolje od 300ml pune crvenog sočiva, jedan veći crveni luk, velika šargarepa, krompir srednje veličine. oprati sočivo (crveno nema potrebe potapati kao zeleno) sve staviti u veću šerpu, recimo 3.5l... naliti vodu, kuvati dok krompir ne bude gotov, jer sočivu treba manje vremena, ako baš nije skuvano sačekati dok se skroz ne raspada... okvirno to sve traje nekih 35min. staviti u blender i sve dobro samleti. vratiti u šerpu i dodati šoljicu paradajz pirea (ja stavljam neki što liči na domaći, kuvani paradajz) soli, ili bio začin, komad putera (10/15gr). servirati u činije, sipati maslinovo ulje, nacediti limun, dodati biber ili tucanu papriku. kusati uz topli somun ili lepinjicu.

 

cvekla:

 

oprati cveklu, iseći joj vrh i peteljkice, složiti u pleh i peći na 210c, oko sat vremena. oljuštiti (naravno kad se prohladi, uvek se zeznem i izgorim neopisivo, takodje rukavice su više no poželjne, jer posle nje ruke su ogavne :)

na tanjir sipati popriličnu količinu labnea (koristim neki na bazi jogurta) ili nekog blagog, a kiselijeg krem sira... cveklu iseći na četvrtine (ili ako su velike na tanje komade) složiti preko sira, posuti maslinovim, balsamikom, pinjolama (ja sam imala orahe, te njih iskoristih)

 

:)

Edited by fluffy
Link to comment

sve pet, naročito za vizuelnu prezentaciju, ali sada je period godine kada treba potpuno izbaciti smrznuta pakovanja povrća iz upotrebe  (ako sam te dobro razumeo). 

 

Hvala :blush:

 

Mislim da ne treba potpuno izbaciti smrznuta pakovanja povrća.

 

Držim se one Džejmijeve da je smrznuto povrće sada mnogo drugačije od smrznutog povrća od ranije i da ne treba to izbegabati , bitno je jesti povrće i šta god se uklapa u cenu, jelo i dostupno vreme treba korisititi.

 

Meni je ovako mnogo lakše i jednostavnije.

Link to comment

gledam Dzejmija u Italiji pa mi sline cure. stavio pastu da se kuva, na hcmulje bacio dva cena bluka iseckana na ne previse tanke ploskice, malo sveze ljute papricice i 3,4 incuna da zamirisu. u to bacio konzervu one djubre la perla tune u piljevini, i ostatak nekog tomatina. iseckao na kolutice par zelenih maslina, ubacio lomatic aleve i origana. uz to pijem bajatu smederevku i zamisljam da sam siroti italijan negde dole na jugu pa mi je jelo malo ukusnije :D

 

i onda se setim da sam mnogo bolje rezultate dobijao sa sardinama umesto tune koja je realno samo tu zbog konzistencije, ukusa jedva. jel ima neko iskustva sa sardinama, tj da preporuci neku value for money? sa sardinom mi je super jer em ima vise ukusa em baca taj neki morski bazd za razliku od bljutave tunjevine. pomagajte dobre sveznalice i gurmanski fasisti ovoga foruma

Link to comment

sa sardinama ima mnoogoo manje sanse za gresku nego sa tunjevinom...meni maxijeva premia tunjevina u komadima u zelenoj konzervi valu for mani skroz..pa i njihova premia sardina je nelosa skroz

Link to comment

pravila sarmice od vinovog lisca, sa sampinjonima, clukom, pirincem i sargarepom. u vodu u kojoj su se kuvale, dodala mirodjiju, malo harise, bluka u granulama... jela ih sa kozijim kiselim mlekom /mlekara stara planina, dimitrovgrad - odlicno, ma savrseno!/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...