Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

slaninca je moj omiljeni zacin :D..samo ima jedan problem- svemu da isti ukus :p

 

 

Vapadu

e nije krem nego jeste bas mleko samo se ono stvrdne na hladnom ...a ovo ima te xanant gume ili kako vec i par emulgatora pa je jos gusce..kokosov krem je nesto sasvim drugoo :P

Link to comment

Nek sam šaban, al' meni tu fali mrvica dimljene slaninice. Moram probati. Super izgleda.

 

I, ja bih isto prvo pržnuo meso, lagano, nič brašno.

Pa zar nije stavio slaninicu? Ono desno?
Link to comment

kuvam pileci gulas za sutra..dobro zazutila batake i karabatake pa izvadila,stavila mnoogoo luka da se zacakli pa ubacila meso,sad se dinsta pa cu izvaditi meso,skinuti sa kostiju,vratiti,ubaciti tikvice :D so,biber,majcinu dusicu i sta mi vec padna pod ruku/pamet,malo neke paprikedoterati ukuse

bice sutra njima uz testeninu,meni uz taljatele od tikvica i kupus salata

Link to comment

kuvam pileci gulas za sutra..dobro zazutila batake i karabatake pa izvadila,stavila mnoogoo luka da se zacakli pa ubacila meso,sad se dinsta pa cu izvaditi meso,skinuti sa kostiju,vratiti,ubaciti tikvice :D so,biber,majcinu dusicu i sta mi vec padna pod ruku/pamet,malo neke paprikedoterati ukuse

bice sutra njima uz testeninu,meni uz taljatele od tikvica i kupus salata

 

 

ispalo je ipak preslatko..sta smo rekli -da li bi mogla koja kap limuna pred serviranje?

meni se cini da sam to vec radila ali se ne secam..

Link to comment

Bukovača!

Mala piljara preko puta ima svežu bukovaču svakih par dana.

Jutros sam uzeo 500g,  i potrošio trećinu za bukovaču sa jajima za doručak.

A sada...ručak...

Praziluk na mulju, bukovača, biber i so, dam mu 15 minuta i malo piva, poklopljeno, pa zatim povrće, pola pakovanja, još 15 minuta, zatim paradjz pelat u kockicama, i suvi začini, peršun i bosiljak u ovom slučaju, poklopljeno, udari ključ, desetak minuta, i još deset otklopljeno, da ispari tečnost, da bude baš fino i gusto. Tortilje, bolje veće ali ja imadoh manje, namazane pivom, da upiju, na vatricu dok se ne naprave plikovi, ali ne sme da se uhvati korica jerbo bi pucale, da su veće bilo bi i zelene salate, povrća i milerama, ovako dva tanka slajsa nekog maldog sira i dve kašike bukovače i fino se ušuška.

Od 350g bukovače, 200g povrća, 400g paradajza, malo piva i dobije se dovoljno za 6 malih tortilja, što je ručak za 2-3 osobe uz pivce, lavli džavli

 

 

 

giphy.gif

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...