Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pristavio ovčiji perkelt

 

isekao prekjuče but od šilježeta na kockice pa usolio i na suvo začinio tucanim kimom, crvenim biberom i kardamomom.

oprljeno na masti i sad je u tuču sa tri vrste luka, celerom i šargarepom.

krčk...krčk..

Link to comment

16361419208_7dec8b9ef3_z.jpg

 

Kao neke cufte - junece meso, prezle, beli luk, cedjenog limuna, feta sir, menta, malo tucane ljute, paradajz pire, persun, m. ulje, so biber. Cufte malo prvo proprzio u tiganju, sklonio njih, ubacio u tiganj iseckanu glavicu crvenog luka, dva-tri cena b.luka, dodao paradajz pire (razmucen u malo vode), origano, limunovog soka, persuna i mente, vratio cufte i krcko jos nekih 20ak minuta. Islo uz pire. Nije ispalo lose.

Link to comment

ne bih da budem ling-ter, ali ja sam bila uverena da je neka pasta bila u pitanju tipa pesto đenoveze ili slično

 

a ovo su za mene zeleni rezanci  (bwt taljatele = rezanci u bukvalnom prevodu ;) )

Link to comment

sutra sa gutom (ZZ) idemo na neku ekskurzijicu u budimpestu, pa spremila sendvicice... od (kao) crnog bageta sa namazom od humusa pa onda redjala seckani avokado, svezu crvenu papriku, mladi luk, stavila i kalamate, rukolu, ajzbega i tostiranog susama, golica i suncokreta... mislim da ce biti sjajni! nosim jos i pahuljice od heljde sa bademovim mlekom i mlevenim lanenim semenom i susamom, bananom, malinama i jagodama.

i sad, ne znam da li da menjam evrice, bice da ce ostati madjarska bez mojih 20 evara, koliko sam planirala da potrosim ;-)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...