Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@nenad : Ćaletov drugar uvozi neku keramiku iz Italije a predstavništvo te firme je negde oko Bolonje. Čovek putuje makar jednom mesečno tamo tako da me on snabdeva suhomesnatim proizvodima, prvenstveno mortadelom. Generalno, sa Bolonjom imam super odnos, koji se razvijao tokom godina, jer mi je i najbolja drugarica studirala i živela tamo, pa sam je često posećivao. :)

 

@cmrlj : Bio sam na Siciliji. Obožavam Italiju i gastronomsko bogatstvo njenih regija. Meni je najdraža kuhinja Bolonje, čak sam i istakao gore da je to moje lično mišljenje, tako da ne kapiram čemu taj "helouuu". Slede kuhinje Napulja i Rima.

 

mrzime te.  :bee:

 

 

sto se zabarske kuhinje tice, meni je najbolja klopa bila u juznoj toskani i umbriji. ti ljudi znaju za sta zive. sicilija me nije ni blizu tako dojmila.

Link to comment

samelji ga presnog. pre toga, naravno, oderi kožu i odvoji onu tamniju traku mesa što ide po sredini. svu masnoću takođe. to pobacaj, kao i krupne koske.

proteraj kroz mašinu dvaput, ili dobro izblenduj. ubaci malo mlevene sapunjare, jedno jaje, zgnječen bluk, iseckani pešun, nacedi mrvu limuna, dodaj biber, so i malo istucanog semena korijandera (ali malo...)

izmesi dok ti ne pobeliš, ostavi pola dana u frizu. naulji ruke, oblikuj pljeske, peci na tuču ili roštilju.

Link to comment

Ja ih nekidan stavio u Mediteran marinadu jedno dva sata, pa poredjao na zamašćen pek papir u rernu na 20min, pa podigao još 10 pod gril da se ukoričetm. Izeli gu uz salatu od pasulja i Krstić belo.

 

Edit: ovo sa mlevenjem sam radio ranije kad dodjem sa pecanja sa par kila babuški, deverika i sl. Očistim utrobe i krljušt, skinem glave, repove i peraja, a ostatak sameljem dva puta, sa sve koskama. Umesim sa prezlom, jajetom i alevom paprikom, napravim pljeske i slažem ih jednu na drugu sa folijom između, pa u zamrzivač. Posle ih vadim kako mi se kad prijedu i za minut gotove...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Počeo sinoć, pa u etapama do popodne:

 

- Čorba od bundeve

- Kus-kus sa paprikom

- Baba ganoush

- Humus

- Losos i skuša grilovano

- Deverika u limunu prženo

- Tapenada od crnih maslina

- Fig mustard

- Majonez light sa mirođijom

- Majonez heavy od mulja, sa kaparima, sardelom i ruzmarinom

- Apple chutney

- Vruće lepinjice

 

Edit: umalo da zaboravim:  štanglice Nezvanov(a) (kore za rozen tortu filovane makom i orasima, sa glazurom od čokolade)

 

:piggy:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...