Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

izvoli i ponesi ostatak jezika da probam.

ovo se steglo posle 3 sata u frizideru, moze da se jede. znaci tehnicki sve OK. mislim da cu sutra imati eksperimentalni dorucak. tada cu i videti kakav je odnos mesa i zelatina, da li sam pogodio ili treba korigovati za sledeci put. inace vec sam video razlog zasto ljudi stavljaju svinjsko meso u pihtije dok sam cistio meso od kostiju, junetina je ipak krtija i suvlja. ali ne mora nista da znaci, bumo videli sutra.

815e347913900ca0d358468254cd4438.jpg

 

EDIT - nisam mogao da sacekam do sutra. sad sam cekirao da li su se dovoljno stegle da mogu da isecem kockicu i definitivno jesu. sve sto mogu da kazem je da su super i u rangu sa najboljim koje sam jeo. jake su ali ne i teske, moglo se razrediti da se dobije veca kolicina ali za tim nije bilo potrebe. pihtije checked, idemo dalje...

Edited by yolo
Link to comment

canelloni. from scratch! osim rikote, nju je neko drugi napravio a ja sam samo kupila. prvi put s pasta makerom na jutrenje. 

 

i imam reci samo jedno: braaaate koliko sam ja u stanju da pojedem :piggy:

Edited by betty
Link to comment

Osmanska sarma sa dimljenom čuretinom (umesto slanine i suvog mesa) upravo okončala četvorosatno krčkanje. Hayat güzeldir.

 

8de0b90b116836892f112557c49476e2.jpg

 

68dcf51544c7cfcec5138bf0e7b814b6.jpg

 

e3770cdf24a45365eae1d8fdb2038a71.jpg

 

Beowule, daj malo detaljnije recepat, od kad si postovao ovo ufatio me neizdrž da napravim...

Link to comment

majica sezone za kuhara yolu

 

1165083104_6_1_1.jpg?timestamp=142252683

јоооооооој, јел има код нас у зари? мом сину рођос ових дана, а баш се навадио на јапанце :-)

Link to comment

Posto sam dobio neki njihov zacin, resih da veceras udarim po gruzijskoj kuhinji.

 

10957904_10155225352805171_6788070105978

 

U tepsiji je jedno kilo ociscenih bataka u mesavini od jedne solje limuna, 1/3 solje maslinovog ulja i jedno 3 kasike khmeli suneli zacina. Sad cu da ga pustim da odstoji jedno 12 sati pa taman da bude gotovo oko rucka.

 

Ovo desno u solji je nazalost sve sto je ostalo od nekog prelakog a preukusnog gruzijskog umaka zbog kojeg mi je stradao maltene sav tost u kuci a ovo u solji je jedva ostalo cisto da se proba kako ide uz piletinu.

 

Veza svezeg korijandera, 2 solje oraha, 4 cesnja belog luka, 2 solje pilece supe iz kocke, 1/4 solje limunovog soka, 1 ipo kasicica mlevenog susenog korijandera, 1 kasicica kukurme i so i biber po zeli.

 

Svez korijander, limun, supa i orasi u blender, posle se doda sve ostalo i kuva jedno pola sata u zavisnosti koliko gusto se pravi. Ja sam moj prilicno redukovao da bi bio vise namaz nego li umak. Fenomenalno mirise, ukus je jos bolji a bukvalno moze na sta hoces da se stavi, od tosta, pirinca, mesa...

 

u orginalu ide i nesto sto se zove piskavica kako bi bilo gorcije ali mi se zaista nije dalo da se cimam da to trazim i eksperimentisem jer je i ovako super ispalo.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...