Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Saću za lunch vrhunac mog kulinarskog umeća kajgana sa mladim lukom servisirana sa dimljenim lososom. (Ovo zadnje sam maznuo negde sa interneta, izgleda mi yummy... pa da proverim).

Link to comment

kad vec imas dimljenog lososa i ako te kulinaski itch ne ponese previse, ostavljali smo odlican dzejmijev recept za posirano jaje u providnoj foliji, totalno idiot proof plus super ide sa dobrim hlebom i lososom i malo sitno seckanog mladog luka odozgo..... skoro pa egg benedict with a twist

Link to comment

Indy, jab tu samo malo pojačao jaja :-) doručkovao slično, samo bez lososa

 

 

gazzzo, izvesti za pihtije, živ nisam da znam

 

inače, onaj jedna vinar (znaš koji) što razvaljuje pihtije, svoje pravi kombinacijom osnovne mase od junećih (telećih) i svinjskih nogu, pa bazu obogaćuje dimljenim svinjskim.

 

i tak donija onaj prebogati umami tvist ukusa. moram da razradim to ubuduće...

Link to comment

pre nekoliko nedelja video podmladak poguziju burdena kako se sladi carskim sendvičem - italian beef chicago style i poželeo (čuj da ako umem!) to napravim.

youtube, moj drugar, nudi gomilu recepata. pregledam ja to i stavim u plan.

naletim juče na božanstven komad junećeg vrata, jutros kupim dva bageta. po sećanju iskombinujem recepte i priredim meso. eno ga u rerni. ako im ne bude valjalo, eno im drugi baget. neka mažu putera i neka kušuju.

Link to comment

Indy, jab tu samo malo pojačao jaja :-) doručkovao slično, samo bez lososa

 

 

To je namerno, pošto moram da pojačam zelenjavo u ishrani. 

 

Za večeru sam ono što mi je neko savetovao na topiku povrće. Na tost (debelo) namazao avokado, a odozgo nabacao sitno iseckani bluk (u ogromnoj količini, što bi rekao Frank Zappa, garlic aroma that could level Tacoma...) Uopšte nije loše, a pritisak mi je toliko pao da mogu čak i AO finale da gledam bez infrakta.

Link to comment

 odozgo nabacao sitno iseckani bluk (u ogromnoj količini, što bi rekao Frank Zappa, garlic aroma that could level Tacoma...) Uopšte nije loše, a pritisak mi je toliko pao da mogu čak i AO finale da gledam bez infrakta.

 

ako hoćeš još nešto za pritisak: cvekla, pogotovo sok. radi odmah

Link to comment

e pa gazzo da si pazljivo ispratio ono moje putesestvije sa pihtijama znao bi da se posole(bar malo) odmah na pocetku jer se kolagen ne rastvara samo u vodi,ima neki naucni trip,nego mu je potrebna i so ..bez soli ga mozes kuvati 3 dana nece se rastvoriti tj napraviti potrebnu emulziju

Link to comment

posolio, bez brige. ustao jutros u pola devet da iskljucim ringlu posle 9 sati kuvanja, izgleda da ce biti strava, samo jos da se ohlade sto se jos nije desilo za ovih pet sati do tada.

 

Ukus strava. Umami neprepricljiv, ovo je najbolja supa koju sam ikada skuvao, ubila se za ramen. Posto imam samo meso od repa a puno supe, cenim da ce biti viskova. Dve muhe....

 

 

a467a615084befff82b386c50c54d0e9.jpg

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...