Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

halloween, daj recept za te pihtije od kostiju. da li su bas kosti ili su govedji papci (ono belo sa tetivama na kostima bez mesa)....

Kosti, iz Merkatora. Pakovanja su uglavnom ista, ravnomerno raspoređeni delovi raznih kostiju ali ipak treba proveriti da ima ona sa vezivnim tkivom, hrskavicama i jedna sa  košt. srži.* Nameravala sam da dođem do šefa  mesare, ali sam naletela na rampu (valjda nisam ni prva ni poslednja koja je pokušala). Kao neki nedostupni sudija koji deli pravdu ni po babu, ni po stričevima.

Oprati kosti u hladnoj vodi, ubaciti u dublji lonac naliti vodom 3x više vode tako da tokom kuvanja uvri na 1/3 (ne dodavati naknadno vodu), dok vri skidati penu. Kad se hrskavica odvoji od kosti i  omekšaju, procediti kroz gustu cediljku. Ja sam kuvala 3 sata na najjačoj ind.ploči.  S kostiju skinuti meke delove, iseckati pa vratiti u tečnost. Tečnost je i dalje kao retka, ali  će se stegnuti na hladnom. Dodati so, beli biber, seckan beli luk i peršun (može i šargarepa na kockice, ali ne mora). Zeznula sam se pa umesto šargarepe dodala 1/2 gotovog povrća za supu iz kese pa mi je ispalo natrpano. Pustiti da se sjedini na vatri, pa skloniti, razliti u posude, ostaviti na terasi da se ohlade,  pa onda u frižider, min. 1  dan.

 

 

* Ko ima anemiju neka uzme 2-3 puta mesečno pomalo k.srži. Uz organski kakao, urme i  k. srž sa 11  meni Fe na 25, a RBC na vrhu.

Link to comment

jel ste probali nekada uz zivotu knedle za supu od kostane srzi? teska pizdarija. jedna od onih supa gde je najbolje da nakon nje zavrsite obrok. sve sto se jede posle toga ne moze da pridje govedjoj supi sa knedlama od srzi.

 

kochalarmmarkkloesschen118_v-ARDFotogale

Link to comment

Nisam, dobra ideja.  Ustvari, ovo malo vremena što mi ostane da poneki vikend provedem u kuhinji, hoću da iskoristim da postanem mastermind upravo za supe i čorbe.

Našla sam i lonac za najveću ringlu na ploči, taman pasuje. Masiv Metalac, 25% popusta do 31.1.

https://www.metalacmarket.com/sr-Latn/p/3025003/Lonac_Masiv_18_l

Metalac ima odlicne poteze sa tim snizenjima!Zaista mislim da dobro vode "trgovinsku politiku"...

Link to comment

Osmanska sarma sa dimljenom čuretinom (umesto slanine i suvog mesa) upravo okončala četvorosatno krčkanje. Hayat güzeldir.

8de0b90b116836892f112557c49476e2.jpg

68dcf51544c7cfcec5138bf0e7b814b6.jpg

e3770cdf24a45365eae1d8fdb2038a71.jpg

Edited by beowl
Link to comment

Da probas kao ja onomad sa govedjim jezicima:usolis,stavis u mrezicu i bacis na par dimova u pusnicu.Kako su svinjski jezici manji,mozda bih stavio po dva u jednu mrezicu.Pazi samo da ih dobro ocistis pre susenja a to znaci da odstranis sve krvne sudove i masno tkivo sa donje strane jezika tj . da ostane go misic.Ispadne lepo,neobicno i ukusno.Naravno ponavljam ovo sam radio sa govedjim jezicima ali cenim da moze i sa svinjskim

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...