Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nema potrebe da natapas, lepo ce to da nabubri u gulasu. sta im treba, 20-30 min max, mozda malo jace jer su kao bukovace zilavije. ma mozes slobodno da ih stavis kad hoces, sta ce da im bude ako se budu kuvale sve vreme sa mesom. pod uslovom da ti je vatra umerena, ni meso ne voli da ga peces na najjace.

 

mis'im, mozda neko i prethodno nabubrava ali mislim da je to gubljenje vremena. pre 2 nedelje sam pravio neki govedji rep u gvozdenoj posudi sa povrcem sto bi se zanrovski moglo smatrati gulasem, stavio sam dve sake suhih vrganja direkt u jelo, zatvorio, pekao par sati u rerni i ispalo je savrseno.

Link to comment

kojot me sa ovim pitanjem oko suvih bukovaca poveo u pravac koji nisam planirao sa ovim skembicima koje sam sinoc kuvao. kuvao - bazicno kuvao da budu skuvani i da mogu danas da se finisiraju. verovatno ce me proci ovo sto ih kuvam na nedeljnoj bazi. tu mi je ortak iz bostona za koga sam malo dete u obzderavanju i hedonizmu. taj ume za vikend da sedne na avion, odveze se u bordo i onda hodocasti od restorana do podruma i nazad, dok ga obamrlog od alkohola i hrane ne dovezu nazad na CDG i utovare na let da bude na sljaci u ponedeljak u 9. planiram da ga zadovoljim sa mojim tripicama sutra prekosutra, retki su oni koji ovo umeju da cene. a realno, mnogo sam ponosan sto sam otkrio ovu nabavku za dobre skembice koji ne smrde pa sad malo jasem i po tome. sad moraju da se nadoknade godine frusta.

 

znaci prvobitni plan je bio a se prave tripice onako klasicne italijanske, paradajz sos, zapecene, guste. ali sam dok sam dinstao crni luk na masti i mulju u pretincu ugledao kesu suhih vrganja sa vlasine koje sam kupio oko nove godine. a ceo dan razmisljam da li sam zajebo kojota sto sam mu rekao da ne natapa pecurke za gulas, naravno da nisam ali razmisljam da li ce on umeti da izadje na kraj sa time. i onda na taj dinstani cluk nabacim te vrganje, rknem casu dve vode da se to lepo restaurura u prirodno stanje, saku sitno seckane slaninice (jbga iz zlatiborca, nisam imao bolje ali ok, oseca se dim), kasiku ljute cili paste koju sam letos spremio za zimske dane (hit zime, o ovome cu da pisem na predmetnom katamaranovom postu), par listova lovora, biber mleveni, susenog povrca (ne vegeta nego bas to, suvo povrce za supu). i tako pola sata, a onda u to stavio kuhanih skembica od 2kg zive mase, iseckanih na rezance, kao i jedan koren celera koji se sa njima juce kuvao, isto sitno naseckan. 2-3 kasike odlicne leskovacke krupno mlevene paprike, blage, nalio juhom koja je ostala od kuvanja skembica sa puno povrca. i onda podesio vatru da sapuce, znaci kuha se tiho, na ivici vrenja sledecih sat vremena. i sad je skoro pa gotovo, ostalo je da na kraju u to sve dodam nekoliko cena bluka i 1-2 sake sitno seckane stabljike celera. primecujete da nisam dodavao paradajz, i necu. brasno da ne pominjem.

 

realno, moguce je da sam pogresio sto nisam stavio belog vina u nekom trenutku ali planiram da ovo posluzim sa kriskom limuna kao sto ti turcin daje uz iskembe corbu, s tim da ovo nije corba nego mnogo gusce. mada moze i corba da bude ako se doda vode pre nego sto se zakuva.

 

kolosalno je zabavno, ima blagi lovacki smek koji daju vrganji i slaninica, ali su naravno bazicno skembici.

 

jbga, moracu pod stare dane da otvorim kafanu kao sto je pepi u trstu koji prodaje samo iznutraje i kobaje. jezici, kolenice, papci, nesto kao kuvana svargla, itd. posto je ovo ozbiljna pizdarija. mirko u dijagonali pravi izvanredne tripice ali je ovo realno one step beyond.

 

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...