Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa ne mozes da dobijes npr. one lepinje kakve renne pravi nikako, niti neke druge hlebove sa krckavom koricom :(

za mekane pogace i slicna peciva je ok i dvesta, al ja hocu bas pravi hleb da pravim.

Link to comment

za picu znam 

za hleb, pa šta znam, na selu peku pravi hleb i ima i koricu, 

ali ne na tolikoj temperaturi

doduše u šporetu na drva

 

ne znam kakve lepinje peče rene i u kakvom špretu

Link to comment

pa otkud znas kolika je temperatura u rerni na drva :D

ozbiljno, hlebovi kakve ja hocu, sa tvrdom i krckavom koricom, traze 290-300 i paru na pocetku, a onda se smanji na 230

Edited by aram
Link to comment

Ajde daj recepturu sta si menao sa cim?

 

uprzio malo cluka da ukaramelise, ubacio gomilu kimcija da se ukrcka i odmekne (sa sve vodice, u njoj je dosta ukusa i zacina)

skuvao rizu (bila neka sto se dugo kuva, sa onim divlijm delovima, al moze koja god), kad je kimci ostao bez vode, ubacio zacine (korijander i djumbir u prahu, gomilu sirache - to sam imao pri ruci, u sustini improvizacija. bluk nisam jer sam ga stavio mnoooogo u sam kimci), i onda i skuvanu rizu u njega, da se malko uprzi zajedno

tu mora da se pazi da se lepo mesa da ne zagori

malko sam zajebao jer sam trebao veci tiganj, da se vise przi a manje dinsta

na kraju razbio jedno jaje i umutio ga da se stegne

 

mislim da su me upamtile sve kolege na poslu, jer sam ga poneo sa sobom za rucak, a belog luka u njemu ima u neogranicem kolicinama :)

 

i mislim#2: ovo bi mozda moglo da se pravi sa svakom tursijom koja je lakto-fermentisana. npr i domacim kupusom, samo da se dobro zacini dok se przi

 

@yolo, izvestio sam vec o kimciju na zimnici :)

meni dobar, a sledeci ce biti jos i bolji!

Link to comment

uprzio malo cluka da ukaramelise, ubacio gomilu kimcija da se ukrcka i odmekne (sa sve vodice, u njoj je dosta ukusa i zacina)

skuvao rizu (bila neka sto se dugo kuva, sa onim divlijm delovima, al moze koja god), kad je kimci ostao bez vode, ubacio zacine (korijander i djumbir u prahu, gomilu sirache - to sam imao pri ruci, u sustini improvizacija. bluk nisam jer sam ga stavio mnoooogo u sam kimci), i onda i skuvanu rizu u njega, da se malko uprzi zajedno

tu mora da se pazi da se lepo mesa da ne zagori

malko sam zajebao jer sam trebao veci tiganj, da se vise przi a manje dinsta

na kraju razbio jedno jaje i umutio ga da se stegne

 

mislim da su me upamtile sve kolege na poslu, jer sam ga poneo sa sobom za rucak, a belog luka u njemu ima u neogranicem kolicinama :)

 

i mislim#2: ovo bi mozda moglo da se pravi sa svakom tursijom koja je lakto-fermentisana. npr i domacim kupusom, samo da se dobro zacini dok se przi

 

@yolo, izvestio sam vec o kimciju na zimnici :)

meni dobar, a sledeci ce biti jos i bolji!

Mislio sam da si u kmchiju menjao sastojke...

Link to comment

Napunio file pečurkama i barenim jajima, posolio, pobiberio.

Sad ide na vreo tiganj sa par neočišćenih čenova bluka

39a5720ae43a3d0431838c8b7182821d.jpg

Edited by renne
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...