Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

dodaj esenciju, nista drugo ti ne treba. to je stara italijanska fora za bazicno kuvanje tripica. pomaze da se izbije miris koji ionako jedno nedelju dana neces moci za izluftiras iz stana. sto se tice kolicine, ne znam, radi na osecaj, sigurno treba da se oseti u vazduhu a verovatno i u vodi u kojoj se kuva. nije ideja da tripe povuku jako na vanilu, nego da se neutralise miris. naravno, ti ces moci da osetis vanilu kad ih budes jeo ali niko drugi nece.

Link to comment

Hm, kakav miris, ne sećam se kad sam poslednji put našao škembetinu koja mora nešto specijalno da se tretira, uglavnom je svi prodaju vrlo detaljno očišćenu. Ja je po navici uvek ostavim u sirćetnoj vodi sat-dva, ali kapiram da bi i bez toga prošla, samo lepo isprana pod mlazom.

Link to comment

dodao vanilu, skuvane su, radi, gazzo ljubim te u šta 'oćeš!

 

nego, ljakse je u pravu, kod ovih jednostavno ovde nema "onog" mirisa.

 

ne kuvam prvi put, uvek je to bilo pakao, nemam pojma šta su im radili, nisam ih čak ni pacovao - i jednostavno se ništa ne oseća. gajba miriše ko đul bašta.

ranije sam to potapao u sirće, luk i začine. sad jok. i ne miriše naprijatno, štaviše.

 

ovo ću kod Martinovića da overim još jednom, ako bude isti kvalitet, onda znamo da im rade nešto.

Link to comment

dodao vanilu, skuvane su, radi, gazzo ljubim te u šta 'oćeš!

 

nego, ljakse je u pravu, kod ovih jednostavno ovde nema "onog" mirisa.

 

ne kuvam prvi put, uvek je to bilo pakao, nemam pojma šta su im radili, nisam ih čak ni pacovao - i jednostavno se ništa ne oseća. gajba miriše ko đul bašta.

ranije sam to potapao u sirće, luk i začine. sad jok. i ne miriše naprijatno, štaviše.

 

ovo ću kod Martinovića da overim još jednom, ako bude isti kvalitet, onda znamo da im rade nešto.

 

Kreč? Najvjerovatnije. Ne znam kakav je omjer kreča i vode ali sam od nekoliko mesara čuo da koriste kreč kad peru škembiće. Jednom sa krečnom vodom a onda isperu čistom. Zbog toga je ovakva boja i nedostatak "onog" mirisa :)

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...