Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

mene vizuelno dojmio beyond, koji pored obicnog ima i taan od integralnog susama. nije da bi ga stavio u tahini nego samo kazem. inace idem krajem meseca do izraela pa cu da donesem real thing sa okupiranih teritorija.

Link to comment

+2,3

 

Ček, Beyond je onaj što ima proširen asortiman (i leblebije i kinou i bulgur i ovo i ono) i kolje sa cenama?

Edited by ljakse
Link to comment

jes ti to juce kuvo bolonjezu po blumentalu?

 

Auu, što je dobar taj Blumenthalov recept, mada je po meni još bolji kada se izostavi kompot od paradajza - ipak je to mesni ragu. Takođe, ne koristim svinjsko meso i pravim ga od čiste junetine, ali dodam malo slanine, pileće džigerice i nešto praha od sušenih vrganja.

Link to comment

ja, kad sam juce, prekjuce nabasala na neprikladnom topiku da mrcvaris bolonjez 6 sati, pomislila aha, to je to, sad mu treba malo vremena da napise i uklopi s fotkama :)

 

@ rez i meni je izgledao dobro, zapravo, izgledao mi je previse, na primer, onaj soja sos ne razumem (jel se dobro secam da u cetvrtom satu doda i soja sosa?!), ali sam radoznala da ga skuva covek iz naroda i podnese izvestaj. gresni vasilije je obecao, pa cekamo. 

Link to comment

dobro, samo da ti kazem da u aromama ima spageta i lingvina koje su trafilate al brozno, sto je pasta koju on preporucuje u tom receptu, za neverovatnih 99 dinara. 

Link to comment

@ rez i meni je izgledao dobro, zapravo, izgledao mi je previse, na primer, onaj soja sos ne razumem (jel se dobro secam da u cetvrtom satu doda i soja sosa?!), ali sam radoznala da ga skuva covek iz naroda i podnese izvestaj. gresni vasilije je obecao, pa cekamo. 

 

Čak ni kada sam prvi put pravio bolonjski ragu po njegovom receptu nisam stavljao fish sos. U svakom slučaj, apstolutno ga isprobaj, zaista se vredi iscimati, ali meni je čak i bolji bez tog paradajz kompota, a sa dodatkom sastojaka koje sam gore naveo. Takođe mu je burger ubica. Kada se iz plećke izvuče miozin, pa se sve samelje onako kako je on objasnio, ispečeno meso ima teksturu paštete. Nestvarno je.

Edited by rezwalker
Link to comment

 

 

  :piggy::wub:

 

pE-VaM pO - Ku-Ći

zviždućem, skakućem, parmiđano čeka, pelat čeka, maslinovo čeka, celer čeka, vince čeka, blukčić čeka, da se tripe skuv -A- AaAaAaAa --aaaa-- juuuuUUUUuuuUUUuuuu

 

:naughty:

Edited by banatjanin
Link to comment

ti si nananana od ranog jutra vidim ja...

 

pa kako da ne budem kad kuham tripe? .. a napolju sunce.

 

 

 

u lonac tripica (kad mi prodje detox) se kladim da nisi stavio kljucni sastojak - vanilu.

 

nego kako si ih tako dobro oprao?

 

nisam, nego sam ih i kupio kad sam snimio kako su pripremljene, kod Martinovića na NBG. u životu nisam video belje i mirišljavije. oprao sam ih sporta radi, potpuno su bile očišćene.

sad ih i kuvam kad nema nikog na gajbi, sa idejom da sve otvorim i ne usmrdim kuću, međutim, nema potrebe. isparavaju samo začini, korenasto povrće i onaj plemeniti tripica miris. vidi, da se inhaliraš :D

 

nego, nisam vanilu... mislim da će bar još sat biti na ringli, jel kasno? u kom obliku vanilu, mislim da imam esenciju i šećer?

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...