Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Falafel :)

 

Taman krenem da motam kuglice i zasvrbe me ledja  :cry:

 

Krenem da se cesem o najbliza vrata a macor mi se nacisto sokirao. Prvo me je zblanuto gledao sta radim da bi posle par sekundi smugnuo :)

 

Ovaj put vise od 30 kuglica od 250g leblebija  :o

Edited by katamaran
Link to comment

Rižoto milaneze, da imam sutra šta da jedem u pauzama šljakerisanja. Sve po peesu od kvalitetnih sastojaka, osim što je tzv bujon od nekog biozačina :isuse: moram ovih dana da sednem da napravim domaćinski povrćni da zamrznem, i to ću da konsultujem Pellaprata lično.

Link to comment

punjeni avokado? kako? čime?

cime mi dodje pod ruku :D

 

ovog puta tunjevina, kiseli krastavcici, kuvana jaja, masline, usoljeni kapar, malo domaceg majoneza i naravno meso iz avokada. sve to lepo iseckas na kockice, promesas, zacinis, pa vratis u polovine ljuski.

 

prosli put raskomadao neko pilece belo sto nam je ostalo, melasu od nara dodao. pre toga jednom punio gamborima i onim crvenim sosom za njih, damubijes ne mogu sad da se setim kako se zove...

 

edip: izguglo sam, Marie Rose sauce :)

Edited by aram
Link to comment
a ovo još nisam probao, al nameravam, koliko za vikend

 

paleo-breakfast-avocado-ei.png

 

 

uuuuuu :drooll: 

 

samo meni greota peci avokado..tojest pekla bih ga i ja da ga imam u izobilju i da ga nisam zeljna i da sam prethodno isprobala sve moguce varijante sa svezim pa da ne znam sta bih vise pa da ga pecem ..ali svakako je :P

 kontam da se rastopi i raskremasti ..mmmmmm

 

javi obavezno kakvo je

Edited by ivy
Link to comment

zahvala!

 

sinoc bacio krilca u rernu. u startu ih polio mesavinom soka od paradajza sa pijace, malo tomatina, seckanog djumbira, seckane ljute crvene paprike (ono maksijevo pakovanje u kesici), harisa sosa, mlevenog origana, belog luka u prahu, secera i soli. To se 45 minuta krckalo u rerni na 230 pod folijom. Onda sam sklonio foliju, prevrnuo krilca, prebacio na 200C, dolio jos sosa od paradajza, pojacanim vusterom, belim lukom u prahu, nekom mesavinom travki sa jos malo secera i soli, i pustio sve to da se doradi jos 20 minuta. 

 

ispalo super. meso spada sa kostiju, dovoljno socno, skladno zaljuceno. milina. nisam imao med u kuci inace bi bilo jos bolje. 

 

uz to servirao salatu od krupno rendanog korena celera, crvenog kupusa, rotkvica, krastavaca i sargarepe u onom sasvim prihvatljivom low budget premia acetu, sa malo mulja i naravno, malo zgnjecenog jamaica bibera.

Link to comment

ha, znaci ti probao! a kakav ti je inace avokado?

 

Dobro pitanje. Blag i ukusan. Ukus avokada :lol: .

 

edit: tj. ako si pitao da li volim avokado, da naravno.

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...