Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

riža na mlijeku. zadnji put sam ovo samostalno spremao u osnovoj na domaćinstvu.

bash pricham o tome :D

i kako bi bilo dobro da izmislimo neku varijantu da se mota sutlijash u neshto, kao sarma, al na foru slatko. moram da mislim <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

najbolje u kore za pitu :D

nene, zasad sam smislila tanak sloj chokolade na foliju, kao chika rudolf, pa preko red sutlijasha i kroz sredinu junachki isprzene jabuke :D

 

i da rolam onako, na podmetach ^_^

Link to comment

omg,mislim da mi je ovo prvi put u zivotu da postujem recept ol d vej!

tacno mi je procitala ideju i zamisao u glavi..ali volim da procackam po netu da vidim dal je neko to vec uoblicio..

samo sto sam ja imala ideju da ne pecem patlidzane prethodno,nego stavim ih sveze sa paradajizom u rernu pa zajedno ispecem 30tak minuta i da izdinstam njihove sredine sa clukom pa stavim i njih..sredine cu svakao staviti a recept cu ispostovati cisto se jednom i to desi :D

 

http://talistomatoes.blogspot.com/2012/09/greek-baked-eggplant.html

Link to comment

 @buba

ah, ti bi nesto sofisticirano sto zahteva drndanje? sto ne rece!? nu, ovo ce divno ici uz sutlac  :)

nau ju spikin sestro! to cu sa josh vishe smaranja da napravim od dunje, chim je uochim ^_^

 

uuu, ovo su sigurno prasrbi pravili od shljive, kao borbeno voce -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

omg,mislim da mi je ovo prvi put u zivotu da postujem recept ol d vej!

tacno mi je procitala ideju i zamisao u glavi..ali volim da procackam po netu da vidim dal je neko to vec uoblicio..

samo sto sam ja imala ideju da ne pecem patlidzane prethodno,nego stavim ih sveze sa paradajizom u rernu pa zajedno ispecem 30tak minuta i da izdinstam njihove sredine sa clukom pa stavim i njih..sredine cu svakao staviti a recept cu ispostovati cisto se jednom i to desi :D

 

http://talistomatoes.blogspot.com/2012/09/greek-baked-eggplant.html

 

 

ic a kiper!!

mada sa kombinacijom patlidzana,paradajiza i fete i nema neke greske..to mi je i bila inspiracija kad sam razmisljala sta bi moglo..

ovo moje je ispalo saftnije jer sam sasula sav sos a ne samo 1/4 kao u receptu(jer sam toliko pazljivo i prostudirala recept :lolol: ),verovatno ga nisam dovoljno ni redukovala i pravila od dobrog domaceg,kuvanog paradajiza,nista konzerva,pelat i neki fensi,nema to u mom selu... i malo je bilo duze u rerni pa je malo pecenije za moj ukus,ostavila u vrucoj rerni na neodredjeno ..patlidzan se topi u ustima... ali jako,jako dobro

 

imam lose svetlo a i nisam ja cmrlj  :fantom:

 

2014-09-16-506.jpg

Edited by ivy
Link to comment

ehej, ivy, baš mi to treba - čekaju me patlidžani od subote, tražim neki recept gde ne mora da se peče prvo patlidžan, nemam baš vremena da izdvajam za previše odvojenih radnji. mislila sam da izdubim, to meso patlidžana iseckam i propržim do 5 minuta sa belim i crnim lukom i paradajz sosom, začinim, napunim patlidžane, dodam fete ili mocarele i u rernu? što manje faza pripreme, nemam baš ni vremena ni živaca. i jel moram da ga solim, cedim i sve to. ima li šanse da ne bude gorak bez tog prvog koraka?

Link to comment

ehej, ivy, baš mi to treba - čekaju me patlidžani od subote, tražim neki recept gde ne mora da se peče prvo patlidžan, nemam baš vremena da izdvajam za previše odvojenih radnji. mislila sam da izdubim, to meso patlidžana iseckam i propržim do 5 minuta sa belim i crnim lukom i paradajz sosom, začinim, napunim patlidžane, dodam fete ili mocarele i u rernu? što manje faza pripreme, nemam baš ni vremena ni živaca. i jel moram da ga solim, cedim i sve to. ima li šanse da ne bude gorak bez tog prvog koraka?

 

 

pa ne znam da li ce biti gorak..ja ove godine nisam naisla ni na jedan gorak a jedem ih bas,bas cesto..mozda i preterujem ali nemoogu da odoolim....mozda da gricnes/liznes malo kad iseces,nemam pojma da li se tako moze otkiriti da li ce biti gorak,to je pitanje i kocka..trebalo bi da ga posolis zbog zacinjavanja tj. pre pecenja ja ih posolim i nameljem bibera po njima pa onda punim s cim sam namerila...i da, bolje je da ih samo napunis/prelijes i stavis da se peku,bez prethodnog pecenja jer se ovako previs istope..pa sad jos kad ih zagrejem nece nista od njih ostati :(

dakle moze to sto si zamislila :p

 

e a mozes i iseci i jednu tikvicu u sos

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...