Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Otprilike ovako nesto

 

http://how2heroes.com/videos/entrees/habanero-flank-steak-chili-w-ale

 

samo sam ubacio i slaninu a izbacicu ove kerefeke sa kakaom i tamnim pivom. Pred kraj seckam moj prvi habanero i u hodu cu odluciti koliko cu ga upotrebiti :)

 

edit: proslo vatreno krstenje :) Stavio sam ceo habanero pa nek ide zivot.

 

Dok sam je sekao ucinilo mi se da nije previse ljuta pa sam skinuo rukavice. Definitivno nemam osetljivu kozu jer je ni najmanje nisam osetio. Na kraju sam samo liznuo onaj kapsaicin sa prstiju i ovo je nesto najluce sto sam ikad probao al uopste nije neprijatno. Ce gi vidimo kakav ce na kraju ispasti cili sa njom.

 

Najludje je sto te ne zvekne sva ljutina odmah nego tek posle nekih 5-6 sekundi.

Edited by katamaran
Link to comment

ja umutim koje jaje, dodam mleko i pavlaku

to i možda neki sir rknem na kraju. thx

 

musaka mi nikad ne ispadne da je možeš u komadu izvaditi - raspada se i to me poprilično iznervira. al danas sam rešio da me to ne dotiče ič.

Link to comment

to i možda neki sir rknem na kraju. thx

 

musaka mi nikad ne ispadne da je možeš u komadu izvaditi - raspada se i to me poprilično iznervira. al danas sam rešio da me to ne dotiče ič.

 

usoli tikvice ranije, da puste vodu. mozes i u brasno da ih uvaljas posle. povecaj kolicinu jaja, da smesa bude cvrsca kad se zapece. ja volim da rknem neke budjave sireve ozgo na samom kraju, tek da se zatope.

Link to comment

hm prijeo mi se kiseli kupus sa ovčetinom, međutim kiselog kupusa nema a ovčetinu tj. jagnjetinu ne seku na manje komade u skrnavoj Idei (neću više nikada ići u njihov obližnji market, raspored im je idiotski, idioti za kasama, moraš da moliš za korpu,...) pa sam odlučio da kuvam meso sa svežim kupusom. izdinstao luk, bluk, šargarepu, ljutu papridžonu, lovor, kim, papriku, malo sušenog paradajza, masne komade šunke, meso, roknuo kupus, paradajz pelat, malo domaćeg balzamika i čekam sad da vidim šta će ispasti. malo sam dolio vode. mislio sam rknuti krompir na kocke ali mislim da ću pire napraviti. nisam kuvao svež kupus nikada, ne znam kako će da ispadne al prilično funky miriše.

btw srećan GO Vasiliju :)

Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...