Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

gregada od raze. nit jednostavnijeg jela za spremiti, nit ukusnijeg.da imam kavanu ovo bi bilo jedno od 5-6 jela koje bih imao na meniju.ne znam zasto ovo nema po kafanama kad vec ima sastojaka za kupiti (raza, grdoba, morski pas) i sprema se za pola sata.

Link to comment

Došao kući smrznut sa posla (ko još radi subotom do ovog doba), sad pečem kesten, pa ću da ga ubacim u bredni da se dobro natopi, pa par zrna mlevenog bibera, i bob da me vidi

Link to comment

kaze zena jede mi se nesto od svega pomalo.nasecko belo meso koje mi stoji u mulju u frizideru na kockice, dodao suve sljive i tri cena bluka u ljusci i bacio sve na tiganj. kad je porumenelo podlio belim vinom, smanjio vatru i ostavio. napravio salsu od susenog paradajza, maslina i kapara pa je pomesao sa pasuljem i kockicama feta sira. zalio melasom od nara. skuvao spargle i holandez sos.tostirao leba, isekao ga na cetvrtine, na svaku turio parce kozjeg sira umotanog u slaninicu i gurnuo u rernu desetak minuta. nista nije ostalo :(

Link to comment

za banacanina, gregada:imao sam krilo raze od 800grama2 glavice belog luka (samo pogacar ili roze, nikako ovaj radioaktivno crveni)2 krompira, srednja do veca, roze - da se ne raspadaju prilikom kuvanja1 veca sargarepaoko 0.3dl belog vinatimijan, biber, so itdovako, bacis naseckan luk na dobro maslinovo ulje, mozes da solis ili da kao ja stavis 2-3 incuna koji ce da to posole i da daju smek, izgnjecis cen belog luka, kada luk postakli dodas jednu malu kasicicu timijana, bibera po ukusu - stavio sam crni, ovde sigurno moze ici i beli, moze i 2-3 zrna crnog u komadu, lorber... naliti sa 0.1dl belog vina i jos malo krckati, pa dodati krompir nasecen na ploske ni predebelo ni pretanko, kao za paprikas, isto i sargarepa, kao krompir. doliti malo vina i malo vode i krckati to jedno 10 minuta najmanje, kada je vec na pola kuvano, staviti komade raze u to i doliti jos vina i vode da ogrezne, ja sam u ovom trenutku dodao saku suvog povrca iz biospajza, to je prilicno nebitno, ko voli umesto toga na pocetku kada dodaje krompir moze da doda i korena celera ili persuna a posto nisam imao riblji bujon dodao sam veliku kasiku neke alnaturine (dm) satro zdrave pseudovegete, moze i bez toga ko se gadi. naseckao sam na tanke ploske 1-2 cena belog luka i dodao, smanjio vatru na 40% od pune snage, poklopio i ostavio da se krcka, vatra ne sme biti prejaka. za jedno 20min je sve ukrckano, krompir i sargarepa kuhani ali al dente (mislim da im vino nedaju da se razbrockaju) a riba super. na kraju poskropiti svezim listom zacinskog bilja po zelji, ja sam imao korijander ali verovatno ima vise rezona neki persun i slicno. ja sam znajuci za taj korijander pred kraj narendao jedan izdasan komad djumbira koji je isto legao super ali da bas cistuncima ne turam prst u oko, iako nije povuklo na azijski smek zbog dominacije vina u ukusu, ne mora:). slike cu da okacim na now eating.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...