Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pored onoliko recepisa koje mi ovde ostavismo :frust:al ako, kad nema moderatora da sredi jedan topić sa svim receptima i varijacijama po azbučnom redu :fantom:
Odgovorila Ivy :) Tako mi je najlakše bilo, da pratim korak po korak što reči što sliku, za prvi put sam zadovoljan kako je ispalo, tačno znam gde sam mogao bolje. :)
Pics%2BOr%2BIt%2BDidn%2527t%2BHappen.jpeg
E, pazi kada sam hteo da focnem (mada, nije da bi to bio neki prize wining prizor), ali sam kraj sam morao da na brzinu da odradim, jerbo sam morao da menjam radnicu kojoj se nešto opasno slošilo pa svi planovi propadoše.
kuulll,bravo!!!!!ima tema ,,kuvajmo sa wallom,, gde nas je on svasta zapitkivao pa procitaj a i pitaj ako te nesto zanima :) misim kad nas je woli vec napustio..
Overiću. Nadam se da ima nekih Italijanskih specijaliteta, sledeće je neka pikantna pasta, nešto sa tomatinom, origanom, malo ljutkasto sa nekom šunkicom ili slaninicom sitno seckano i tome slično. :) Samo da nije CARBONARE, keva to pravi tako da od jedne supene kašike imam utisak momentalne sitosti koja me neće napustiti ako mesec dana ne budem jeo ništa...
Link to comment

ma,opušteno..drže se ti onoga šta ti je lakše..i samo kuvaj i kuvaj :P

slušaj, kad ja budem ovde vlas', ko ne napravi, ide na kulinarstvo za decu, pa ti vidi :fantom:osim ajvi, nju neće :)
realno, kome treba majonez pored 1 holandez sosa -_- Edited by ivy
Link to comment

pa to nije holandez,to je majonez sa puterom..i to ne postoji -_- ..holandez se kuva na pari i bude gotov za 5minne,ajd sad ozbiljno..nemam stapni mikser pa mi je to sve nemoguce ..a holandez je ionako gotov za cas..

Link to comment

cureca supa, mozda bude i corba zavisi od finisiranja - jedno curece krilo (kapitalac) plus 4 bupca plus zelenis, uredno prepecene i zagorele polutke crnog luka za ukus babine kuhinje. vec sam prilikom uobicajenog popustanja dihtunga na ekspres loncu izgubio nekih 10% tekucine ali nakon sanacije stete i provere ukusa, kapiram da ce biti super zimska supa za naredne dane. macke su se sakrile u iscekivanju eksplozije.

Link to comment

corbica od cicoka i brokolija... na ulju izdinstala crveniluk i cen belog luka, oljustila i naseckala 5-6 vecih cicoka, dodala dva manja krompira i nalila vodom. posolila, pobiberila, stavila kurkumu i kuvala nekih 20tak minuta, dodala manji brokoli i nastavila sa kuvanjem jos nekih 10-tak minuta. pred kraj dodala malo mleka u prahu od soje i sve izmiksala stapnim mikserom. nakon toga posula seckanim persunom. odlicna!

Link to comment

pa podeli i sa nama foru :-)) mene bas pitali momci jel moze to i przeno da se konzumira, a ja videla samo recepte za cips od cicoke. inace, ja danas prvi put konzumirala, ima je na pijaci kod bakica, a ima i u univeru ponekad, kad donesu vozarovu robu. i zaista je ok, ima neki ''drevni'' i starinski miris i smek...

Link to comment

pa to je fora. da je pržena, jer nisam znao da može :Ddobro opereš - zavisi od koje je sorte, ima ona što liči na djumbir, ta je zajebana za čiščenje, a ima i ona debela crvenkatsa (takve je u Univeru)skineš joj one džogurice i kvrgice, ne moraš da ljuštiš ostalo i dobro opereš, iseče na 1 - 2 cm debele klutove, osušiš u krpi i u vrelo ulje. smekšaće, a sačekaj da joj se kora uhrskavi. na ubrus da popije ulje i posoliš.slažem se sa tobom ima totalno rustikalni ukus, pržena je orašasta, sa ukusom jezgra suncokreta, unutra meka (baš meka, kremasta, masnjikava čak), spolja rskava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...