Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ajvi, samo seruckam onako, iz dosade :)a i ne bi li se neko smilovao pa zaista sredio malo te recepte, stvarno ih ima svuda i često ne umem da nađem nešto što znam da je neko postovao.

Link to comment

Treba da se nadje ona Gazzina improvizovana kavurma. Ne zato sto bih ja to ikad liznula, nego zato sto je zabavno fenomenoloski.Svi oni Vasudevini pacevi. Za rebarca i krilca.I ono kako se pece pile na flasi i kako se pravi supa.I da se na kraju potpise racun i izvede optimalna Pavlova.

Link to comment

e ja upravo pravila onu tvoju nutelu samo bez icega sto je u receptu :Dsamlela orahe, dodala mleko, med, ekstrakt vanile i dzek denijels. sad cekam da se ohladi i zgusne, ne mogu da docekam, ukus ozbiljno obecava.pre neki dan samlela kokos (neki kokos cips sto sam ga dovukla ne secam se vise odakle, cenim da bi svez kokos bolje radio), posto je bilo suvo i nikakvo dodala i kokosovo ulje, onda istopljenu 70% cokoladu i mleko. ajme sto je bilo dobro, moj favorit za sad. ali ko zna koliko ce potrajati, jer ko sto vidis, vezbam redovno:)

Link to comment

@fssja sam stavila med, jer nisam cokoladu da ne prekrijem ukus oraha, a i med i orasi idu zajedno, mada se med ovde ne oseca, ne slatkim ja previse, obicno mi slatkoca crne cokolade bude dovoljna. probala sam, vrlo je lepo, plemenita blaga orah krema. da sam imala belu cokoladu, dodala bih malo, ne previse. a jednog dana kad ulozim u masinu za pravljenje sladoleda ovo cu da mesam sa slatkom pavlakom.badem sam mlela, bude skroz neutralan, kad dodas cokoladu i ne znas da je unutra badem. pretpostavljam da se tako ponasa i indijski orah, taj mi je sledeci na tapetu:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...