Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Iskreno, izbegao bih te varijante. Zasto? Zato sto ono sto sam video i par puta isprobao jednostavno nije dobro. Problem sa posudjem u ovom cenovnom rangu je sto nema kvalitetno dno. Posudje se pravi da oda utisak masivnosti, da izgleda kao skupo, i onda dolazimo do velikih problema pri prvom kuvanju na vecoj temperaturi. Kada se dno neravnomerno zagreje i krene da "hvata", shvatis zasto komplet kosta 26 evra.Ako zelis da kupis komplet posudja, najiskrenije ti preporucujem ono sto pravi Metalac. Ako ti se ne daju pare za komplet, a ti kupi jednu vecu serpu, jednu manju i jedan tiganj. U standardnoj praksi to je sve sto ti je dovoljno, uz naravno vatrostalnu posudu i/ili djuvec.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

+1 za vasin predlog da kupiš,pa i da nastaviš da kupuješ po potrebi,po jedno nešto od Metalca...stvarno ti ne treba 6 šerpi za početak kao i što sigurno nećeš kuvati večere za 10oro ljudi..nau kuking- proso sa prazilukom i šargarepom :( na dijeti sam zbog stomačnog nečega što me je napalo

Edited by ivy
Link to comment

+1 za Marka VasovićaU kuhinji ti treba jedna dobra šerpa, jedan dobar tiganj i jedan baš dobar veliki kuhinjski nož. Metalac je O.K. Za noževe ne znam.

Link to comment

bilo bi malo prepotentno da predlazem pocetniku da pravi stvari u gvozdenom voku, a i sumnjam da ima plin.prvo da nauci u inox serpama i onim na tufnice, i u obicnom tiganju. lako cemo za vok

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Na inox pucaj, osim ako nemas neki fetis prema serpama sa tufnama :) ni na inox ti nece prianjati ako budes pametan i pazljiv, a postoje i situacije u kojima zelis da ti jelo vrlo blago zagori (kao kada pravis neka jela sa mesom, pa pustis da samo malo "uhvati", i to onda rastopis pivom, kao u carbonade flamande, ili vinom ili bujonom...njam)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hvala na savetima, gracia it is, mada mi je ideja staklenog poklopca zanimljiva da mogu da vidim kaj se dela unutra?Inače, neka ostane zabeleženo: 02.12 u 18.35, moj prvi self made meal je gotov, GULAŠ. Totalno je jestiv tako da sam zadovoljan! Sa obzirom da je rađen sa nula kuvarskog predznanja prateći YT tutorial. :D

Link to comment

neces videti sta se desava unutra jer ce ti para ionako prekriti poklopac :) takodje, stakleni poklopac moze da se razbije, a metalni ne.

Link to comment
prateći YT tutorial.
pored onoliko recepisa koje mi ovde ostavismo :frust:al ako, kad nema moderatora da sredi jedan topić sa svim receptima i varijacijama po azbučnom redu :fantom: Edited by aram
Link to comment
Hvala na savetima, gracia it is, mada mi je ideja staklenog poklopca zanimljiva da mogu da vidim kaj se dela unutra?Inače, neka ostane zabeleženo: 02.12 u 18.35, moj prvi self made meal je gotov, GULAŠ. Totalno je jestiv tako da sam zadovoljan! Sa obzirom da je rađen sa nula kuvarskog predznanja prateći YT tutorial. :D
kuulll,bravo!!!!!ima tema ,,kuvajmo sa wallom,, gde nas je on svasta zapitkivao pa procitaj a i pitaj ako te nesto zanima :) misim kad nas je woli vec napustio..arame,covek je pocetnik i mnogo je lakse uciti sa slikom i kad vidis sta treba da se uradi,za nekoga ko nema predstavu..i nije bitno kako,bitno je da je skuvao nesto i da hocebravo,samo napred!!!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...