Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

uzeo odlicne somune iz Priloga na Palilulskoj.
Punjena pljeka im je sasvim korektna a somune i tortilje peku dok peku i naručeno mesište, pa su skroz tazevruć sveže.A, tu je i Smederevac Zlatiborac s onim beskvasnim lepinjama ili kako ih već zovu.
Link to comment
amielija je oženjena za valensijanera, tako da sigurno zna šta je prava paelja, mnogo bolje od čmrlje, a vi sad kako hoćete
paelja je bila samo povod..meni se generalno stegne u stomaku od toga ,,ovo ne ide u ovo jelo,ono ne ide u ono jelo,, a da su još pri tom sasvim bezazlene kombinacije a ne kruške u paelju ili banana u gulašmisim ja u mom anarho-stihijskom kuvanju ne priznajem ništa te recepte a posebno te popularne,eventualno kao kostur ali i to retko..nego stihijski po inspiraciji i namirnicama koje se zateknu tuevo baš sam danas konstatovala da bi sama svoje izmišljotine trebala da zapisujem,a ni to neću poštovati, jer zaboravim i nemam pojma šta sam radila i kad bih možda htela da ponovim jer je eksperiment uspeo i svidelo mi se ali avaj..zato mi malo služi ovaj topik ali kad ne pišem detalje :isuse: inače danas kukingquishe od praziluka i slaninice bez brašna,piletinu u sosu od pečuraka i pavlake,krompir u rerni,bundevu u rerni,kupus salata
Link to comment
ovo se odnosilo na reneov post koji ste zbrisali.osetila sam potrebu da pojasnim kak ne bi ispalo da se klanjam cmrljavoj, pu pu daleko bilo
počeli i na kulinarstvu da se brišu postovi, to je pravi forum :D
Link to comment

jebiga renne, prvi si poceo. aj da vas zamolim sve bar na kulinarstvu da se ne prepucavateu svakom slucaju, kuvam pilecu supu bez rezanaca, ubudjali mi se oni koje sam prosli put kupio a nema leba da izadjem ponovo

Link to comment
jebiga renne, prvi si poceo. aj da vas zamolim sve bar na kulinarstvu da se ne prepucavateu svakom slucaju, kuvam pilecu supu bez rezanaca, ubudjali mi se oni koje sam prosli put kupio a nema leba da izadjem ponovo
nisam, ali sada to više nije ni bitno. gotovo je. što se tiče rezanaca, sledeći put ih dobro prosuši na pamučnoj krpi pre nego što ih odložiš, tako mogu da stoje beskonačno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...