Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sve paelja: maslinovo ulje, beli luk, pljosnata boranija, paprika, mladi luk, paradajz oljusten, pasulj, grdobina, lignje, gambori, safran i riza:)
u paelju ne ide paprika i ne ide nikakav lukne znam šta je grdobina ali ne ide ni pasuljzato ide ovaj njegov rođak, ako ima (a ima samo u Španiji <_<)cimg2323.jpg
Link to comment

i da, nisam ništa ja to izmislila nego sam gledala N Španaca kako je pravesve u svemu:maslinovo ulje, pljosnata boranija, grašak, sos od paradajza, čudan španski pasulj <ako ima>, šafran i riža obaveznopa onda ili sa piletinom ili sa zečetinom ili mešovitoili pak sa morskim plodovima

Edited by Amelija
Link to comment

okej, paeljometrija, sama si to trazila. paelja je djuvec, pravi i pogresni recept za djuvec neki ce reci da postoji, drugi ce reci da je pravi djuvec mamin. nisam ja kuvala, paelju su pravila dvojica spanaca, jedan iz valensije, postojbine paelje. izmedju ostalih, jeli su je jos dva spanca i jedan portugalac. jedan prokomentarisao da nikad bolju nije probao :P

Link to comment

Amelija ima te momente-ne ide ovo u ono,ne idu pecurke u gulas,paprika u paprikas otkud znam...ko kaze da nesto ne ide u neko jelo?pogotovo sto je ta paelja kontam sirotinjsko jelo od pirinca i svega sto se ima u kuci u trenutku,nista posebno samo izreklamirano do vrhunaca kulinarstva..mos misliti jelo od povrca i pirinca..ti recepti nisu upisani u kamenu i vrlo se mogu menjati,moras da otvoris um i da oslobodis svog unutrasnjeg kuvara,da se igras sa hranom,dodajes ovo,oduzmes ono,probas,isprobas,eksperimentises prema svom ukusu,afinitetu i dzepu ili u okviru tih nekih recepata ali sa svojim twistom bez tog stava da nesto ne ide u neko jelo jer je on ubica svake zabave :Di eto sad sam gladna a nemam pojma sta da veceram..

Edited by ivy
Link to comment

Napravio pac za krilca.2kg krilaca na po pola, 8 kasika soja sosa, biber, dve kasicice senfa, beli luk, dve kasike ulja i dve kasike meda, sve to lepo umesao, ostavio u frizider da odstoji pa cu sutra da pecem u rerni za dorucak ili veceru uz Paulaner.Malo me vuce da stavim i balzamika ali kontam da nema vajde zbog soja sosa.

Link to comment
Amelija ima te momente-ne ide ovo u ono,ne idu pecurke u gulas,paprika u paprikas otkud znam...ko kaze da nesto ne ide u neko jelo?pogotovo sto je ta paelja kontam sirotinjsko jelo od pirinca i svega sto se ima u kuci u trenutku,nista posebno samo izreklamirano do vrhunaca kulinarstva..mos misliti jelo od povrca i pirinca..
amielija je oženjena za valensijanera, tako da sigurno zna šta je prava paelja, mnogo bolje od čmrlje, a vi sad kako hoćete
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...