Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

da,kul je zalfija a ja sam u ove moje stavila malo ruzmarina i bilo oka probije se bundeva i pored jaceg sosa,dosta je aromaticna pa ispadne kombinacija umesto glavnog glumca al dobro

Link to comment

ti njoki sa žalfijom su jedan od osnovnih recepata u italijanskoj kuhinji i potpuno su savršeni. samo što su savršeni u kombinaciji sa puterom, ne znam koju ti masnoću koristiš i kako će to onda ispasti...trik je da se puter topi na vrlo laganoj vatri, zajedno sa opranim i obavezno osušenim listovima žalfije, tako da puter primi svu aromu ulja iz listića žalfije u sebe. onda se u to dodaju njoki, odstoje da lepo upiju i pospu parmezanom

Link to comment

ma, odvojicu deo njoka da isprobam to sa zalfijom, ne zvala se ja netocka :-) koliko vidim, bice problem i to sto ne koristim puter, a ni parmezan te mi od originalnog i obecavajuceg recepta nece bas previse ostati ...samo zalfija na maslinovom u tiganju /koristim i druga aromaticna i nerafinirana, od susama, lesnika, al' tek ona nece ici.../ pa cu da dodam njoke i mozda malo pinjola ...

Link to comment
puter topi na vrlo laganoj vatri, zajedno sa opranim i obavezno osušenim listovima žalfije, tako da puter primi svu aromu ulja iz listića žalfije u sebe. onda se u to dodaju njoki, odstoje da lepo upiju i pospu parmezanom
fljp.gifmoram probati napraviti, što pre
Link to comment
moram probati napraviti, što pre
kad prebaciš njoke u tiganj preli ih sa par kutlača vode u kojoj su se kuvali i ostavi na srednjoj vatri da se to redukuje na željenu gustinu. mešaj pažljivo, da se njoki ne oštete, najbolja je varijanta samo ih bacati kao kad prevrćeš palačinke. onda dodaj oko 70% parmezana, 30% ostavi da pospeš u tanjiru i obavezno zabodi među njoke u svaki tanjir po dva-tri sveža listića žalfije. prijatno :)
Link to comment

moze, bas sam htela na nekom da se ispraznim. :Dko voli knedle sa sljivama i taske, voli i njoke. ja jok. mislim, mogu da pojedem ako nema nista drugo, al da cu se sama masiti za njih, necu. inace, ne pripadam ovom topiku. danima ne kuvam nista.

Link to comment

pečem cveklu za salatu,to mi se jedea drugo ništa nemam pojma :(možda napravim paradajiz čobricu sa šargarepom i ispečem neku piletinu nekako sa nečim,nemam pojma

Link to comment

piletina, spakovana u pekac sa mascu od mangulice, crnim vinom, crvenim i belim lukom, paprikom i zacinskim biljem

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...